Christina a Michael, dvojice chovatelů, kteří se starají o nalezená či zraněná zvířata, a posléze o jejich bezpečný návrat do volné přírody, byli přivolání k případu dvou opuštěných veverčích mláďat. Čerstvě narozená veverčata neměla bez pomoci nejmenší šanci na přežití, proto se pár rozhodl okamžitě jednat.

Dvojice se nejdříve pokusila vyhledat matku opuštěných mláďat, ta však o své potomky už nejevila zájem. Když jedna z narozených veverek zemřela, Michael a Christina se rozhodli zbývající mládě vzít k sobě domů a pečovat o něj, dokud nezesílí. V naší galerii si prohlédněte dojemnou cestu veverky, kterou se pár rozhodl pojmenovat Thumbelina.

FOTO: Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny

Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60323Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60321Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60313Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60312Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60322
Další fotky
Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60320Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60318Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60326Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60325Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60324Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60327Pár poskytl domov opuštěnému mláděti veverky, to se zotavilo a stalo se členem rodiny - 60328

Thumbelina nejevila žádné problémy s příjmem potravy a už po několika dnech začala svítat naděje, že dokáže přežít i bez své matky. Důkladné vykrmování na tom mělo lví podíl. Thumbelina byla však vychována lidmi a začlenění mezi ostatní veverky do volné přírody bylo prakticky nemožné. I přes četné pokusy Thumbelina nejevila nejmenší zájem navázat styk s ostatními veverkami. Chovatelé se proto rozhodli, že veverka s nimi může zůstat doma nadobro. Podle Michaela nejraději chodí po bytě, nebo jen tak odpočívá. Ráda si smlsne na avokádu nebo hrášku, lezení po stromech jí pak ale vůbec neláká. „Nevím, co si Thumbelina myslí, že je. Ale určitě ne veverka,“ dodává chovatel s úsměvem.

Michal Švehla

Komentáře