31. října se rychle blíží a s ním i svátek Halloween, který lidé po celém světě slaví převlékáním do strašidelných kostýmů, zdobením obydlí a konzumováním nejrůznějších sladkostí. Znepokojující je však rostoucí negativní dopad na životní prostředí, který je s oslavami Předvečeru všech svatých v posledních době často spojován.

Zelení aktivisté v čele s Gretou Thunbergovou, která se v posledních měsících stala hlasem lidí bojujících za minimalizování negativního dopadu na životní prostředí, přišli s kontroverzním návrhem, který by mohl celou situaci ohledně neekologických oslav Halloweenu vyřešit. Svou ideu přednesla Thunbergová na nedělní konferenci v Chicagu.

Faktor Greta. Turecká armáda použila při invazi do Sýrie elektrické koloběžky, Erdogan tak chce chránit životní prostředí

„Bylo by záhodné, abyste ke zdobení vašich domů, a stejně tak při tvorbě kostýmů s hororovou tematikou, používali opravdové lidské ostatky. Jsou 100% rozložitelné a dokonce vypadají velice autenticky,“ šokovala Greta posluchače v chicagském konferenčním centru. „Tradiční halloweenské dekorace, jako je například falešná krev, jsou plné chemikálií, které výrazně škodí životnímu prostředí a v některých případech i našemu zdraví. Navíc si musíte uvědomit, že tyto produkty jsou z velké části balené do plastových obalů. Ty s největší pravděpodobností skončí v oceánu, kde napáchají nemalé škody,“ pokračovala Thunbergová.

„Velice oblíbenou výzdobou jsou například krvavé gumové končetiny, které však mají nezpochybnitelný negativní enviromentální dopad. Pokud použijete opravdovou končetinu zesnulého člověka, nebudete si muset dělat starost s jejím následným úklidem. A zároveň budete mít na zahradě opravdu kvalitní halloweenskou výzdobu, kterou vám bude kdekdo závidět! “

Greta Thunbergová návrhem znepokojila i řadu svých věrných zastánců.

Většina účastníků konference si zprvu nebyla jistá, jestli se jedná o pouhý žert, nebo se mladá Švédka už dočista zbláznila. Když ji však konfrontoval jeden z reportérů americké televize CNN otázkou, jestli je návrh myšlený vážně, Greta začala hystericky bušit pěstmi do stolečku a křičet: „Jak se opovažujete? Jak se opovažujete zpochybňovat tento geniální nápad, který může naší planetu zachránit od téměř jisté ekologické apokalypsy? Nejdříve jste mi vzali dětství a teď chcete, abych při oslavách svého oblíbeného svátku páchala nevyčíslitelné škody na životním prostředí?“

Když se po několika desítkách minut podařilo běsnící Thunbergovou uklidnit, stihla před svým odchodem sdělit nevěřícímu publiku, kde by byl získán dostatek lidských těl, která by posloužila k tomuto záměru: „Ve světě se stále válčí, nedávno jsme byli například svědky turecké invaze na syrské území, což vyústilo v mnohá úmrtí. Máme v plánu těla zemřelých rozvážet pomocí jachet z uhlíkových vláken po celém světě. Pak bude negativní ekologická stopa naprosto minimální. Navíc, pokud ve vaší rodině někdo v nedávné době zemřel, můžete si ušetřit peníze i čas a použít ostatky dané osoby,“ zakončila svůj proslov Greta, která byla vzápětí převezena na kompletní psychiatrické vyšetření.

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Michal Švehla

Greta je podle Jeremyho Clarksona rozmazlený fakan. Dal ji dobrou radu do života

Komentáře