Ať už se sem vydáte v jakémkoli ročním období, Stubaital nadchne sportovce, požitkáře, milovníky přírody i rodiny s dětmi – a to v každém ohledu.

Když se údolí opět promění v nefalšovaný zimní ráj, mohou se malí i velcí těšit na úžasnou nabídku aktivit na sjezdovkách i mimo ně. Díky čtyřem lyžařským areálům Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Elferbahnen a Serlesbahnen zde každý najde ideální podmínky pro vydařenou zimní dovolenou. Blízkost tyrolského hlavního města Innsbrucku hostům skýtá nejen snadnou dostupnost a rozsáhlou síť veřejné dopravy, ale také jedinečnou příležitost spojit lyžařskou dovolenou s výletem do města.

Pohodová cesta vlakem a autobusem přímo do Stubaitalu

Výhody zimní dovolené ve Stubaitalu začínají již při příjezdu. Údolí je vzdáleno pouhých 20 minut jízdy od hlavního města Tyrolska Innsbrucku, takže je velmi snadno dostupné. Díky výbornému dopravnímu spojení je optimální variantou zejména cestování vlakem. Po příjezdu na hlavní nádraží v Innsbrucku se hosté mohou nechat pohodlně dopravit hotelovým transferem přímo do svého ubytování nebo pokračovat v cestě do Stubaitalu autobusem či tramvají. Všem návštěvníkům, kteří tu přenocují, nabízí zdejší turistické sdružení navíc bezplatný poukaz na příjezd a odjezd z Innsbrucku do údolí a zpět, který lze jednorázově uplatnit v „Bus Stubai“ nebo „Stubaitalbahn“. Ti, kteří preferují maximální jednoduchost a pohodlí, mohou cestovat s „Nightjetem za sněhem“. Tato kombinovaná jízdenka zahrnuje nejen cestu vlakem s místenkou do Innsbrucku a transfer do ubytování ve Stubaitalu, ale také skipas na Stubaiský ledovec.

Špičková lyžařská zábava

Ať už jste začátečníci nebo profesionálové, jezdíte na lyžích nebo na prkně a čas nejraději trávíte na sjezdovce, ve snowparku nebo v prašanu: Díky čtyřem stubaiským lyžařským areálům s odlišným charakterem si tu zaručeně najdete optimální sportovní program. Podobně jako při příjezdu si zde můžete užít všechna střediska bez auta. S platným skipasem je totiž využití veřejné dopravy v údolí zdarma a sportovní nadšenci se tak snadno dostanou až na konec údolí, ke Stubaiskému ledovci.

Jako největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku má mnoho co nabídnout. 26 moderních lanovek a vleků pohodlně dopraví lyžaře do fascinujícího světa Stubaiských hor, kde na ně čeká 35 sjezdovek všech úrovní. Pro milovníky freeskiingu a hlubokého prašanu skýtá perfektní podmínky snowpark Stubai Zoo a 13 freeridových tratí v Powder Departmentu. Kromě ledovce je pro celodenní lyžování ideální také skiareál Schlick 2000: Nabízí širokou škálu možností, od sjezdovek pro rodiny s dětmi přes náročné sjezdovky až po snowpark a rychlostní trať. Díky devíti různým horským chatám a salaším je navíc označován jako nejspolečenštější lyžařská oblast ve Stubaitalu. Ambiciózní lyžaři jsou na správné adrese v Elferbahnen v Neustiftu. Tři široké, perfektně upravené sjezdovky skýtají milovníkům zimních sportů optimální prostor pro široké a rychlé obloučky. Na přírodním sněhu si při sjezdu můžete vychutnat nejen slunce, ale také fantastický výhled na celý Stubaital až po Innsbruck. Pokud to sněhové podmínky dovolí, mimořádný zážitek kromě toho zaručuje dlouhý sjezd do údolí s převýšením přes 1 000 metrů.

Lyžařské středisko Serlesbahnen v Miedersu, které se nachází přímo u vstupu do údolí, je oblíbené zejména u začátečníků a lyžařů, kteří se k tomuto sportu vracejí po delší době. Cvičný svah a talířový vlek u dolní stanice jsou ideální pro první pokusy na lyžích nebo na snowboardu. Výš směrem na vrchol najdete rozmanité sjezdovky, které vedou lesem a díky posílení zasněžovacích zařízení nabízejí kvalitnější jízdu až do údolí.

Všestranné zimní aktivity od A do Z

Stubaital je nejen skutečným rájem pro milovníky lyžování a snowboardingu, ale zasněžené lesy a hory tohoto údolí jsou zároveň dokonalou kulisou pro různorodé aktivity mimo sjezdovky. Ať už zvolíte jakoukoli z mnoha možností, bez problémů se dostanete z bodu A do bodu B, protože skibusy jsou zdarma nejen pro držitele skipasu, ale i pro všechny cestující v zimním sportovním vybavení.

Kromě toho lze po předložení stubaiské karty hosta bezplatně využívat mnoho regionálních autobusových linek, které propojují jednotlivé vesnice v údolí. Milovníci běžeckého lyžování zde najdou optimální podmínky díky síti běžeckých tratí se zárukou sněhu o délce více než 40 kilometrů – a to ve všech nadmořských výškách. Skvěle zaběžkovat si tak můžete na tratích v celém údolí i ve vzdušných výšinách, například na vysokohorských trasách na Stubaiském ledovci a ve středisku Schlick 2000, a odměnou za vynaloženou námahu vám bude úchvatný výhled. Zlatým hřebem pro všechny běžkaře je kromě toho osvětlená noční běžecká stopa Stubai, která se díky fantastické kulise postará o nezapomenutelný běžecký zážitek. Komu by tyto aktivity nestačily, může zasněžený horský svět Stubaitalu prozkoumat také na sáňkách. Největší sáňkařská aréna v Tyrolsku nabízí rozmanité varianty pro malé i velké. Čeká na vás deset tratí v různých stupních obtížnosti, přičemž nejdelší sáňkařská dráha ve Stubaitalu čítá přes šest kilometrů a vede z Elferu do centra obce Neustift. Díky několika osvětleným trasám je navíc zaručena i vzrušující noční sáňkařská zábava.

Ti, kdo chtějí Stubaital raději objevovat pěšky, mohou vyrazit na některou z 80 kilometrů upravených a značených zimních turistických tras v Neustiftu, Fulpmesu, Miedersu, Telfesu nebo Schönbergu a vychutnat si nedotčenou, idylickou přírodu. Spoustu tras můžete absolvovat i se sněžnicemi a v doprovodu místního průvodce se tak pohroužit do světa autentické alpské krajiny.

Komplexní balíček pro celou rodinu

Stubaital je známý svou vstřícností vůči rodinám s dětmi a možnostmi, které nabízí zejména těm nejmenším. S nabídkami BIG Family je vydařená zimní dovolená pro celou rodinu zaručena. V lyžařských školách BIG Family se dětem budou věnovat vysoce kvalifikovaní lyžařští instruktoři a hravou formou je krok za krokem zasvětí do tajů lyžování. Kromě toho mohou hosté využít řady výhod v rámci BIG Family Premium Homes, BIG Family Restaurants a BIG Family Winter Card zaručujících nezapomenutelné chvíle pro celou rodinu. Další speciální nabídkou pro rodiny je, že ve třech ze čtyř stubaiských lyžařských středisek mají děti do 10 let v doprovodu platícího rodiče skipas zdarma.

Jedinečná kombinace: SKI plus CITY Pass

Kromě rozmanitých zimních aktivit, které Stubaital svým hostům nabízí, se o jedinečnou dovolenou postará také SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck, díky kterému máte možnost si pobyt naplánovat zcela flexibilně a přizpůsobit jej vašim individuálním potřebám. Tato karta je nejen vstupenkou do 13 lyžařských areálů, ale zahrnuje i 22 nabídek z oblasti životního stylu, kultury a památek v okolí tyrolského hlavního města Innsbrucku a řadu dalších výhod.

Komentáře