Nevšední test, který měl za cíl demonstrovat agilitu, preciznost a výkon nejnovějšího SUV značky Jaguar, byl vyvrcholením 25 měsíců intenzivní práce na čtyřech kontinentech, která měla jediný úkol – zajistit maximální odolnost nového modelu a postarat se o to, aby byl v souladu s filozofií Jaguaru Art of Performance.

Nový Jaguar E–PACE se při své světové premiéře zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Kompaktní výkonné SUV si pro rekord skočilo 15,3 metru daleko a skok doplnilo otočením o 270° kolem vlastní osy. Tento kaskadérský prvek se nazývá „barrel roll“.

Designéři značky Jaguar zkombinovali design a výkon sportovních vozů a vznikl z toho Jaguar E–PACE. Jde o pětimístné kompaktní SUV s pohonem všech kol a nejmodernějšími technologiemi připojení, které se řadí vedle modelů I–PACE a F–PACE.

Design vnějších částí vozů čerpá inspiraci ve sportovním modelu F–TYPE a je pro něj charakteristická typická maska Jaguar, výrazné proporce, krátké převisy karoserie a výrazný boční profil. Příplatková kola z lehkých slitin o průměru 21 palců pak propůjčují modelu E–PACE velmi dramatický vzhled. Design sportovních modelů značky Jaguar je také evidentní v čisté linii střechy a charakteristickém tvaru bočních oken.

„Zavedená designová pravidla Jaguaru činí model E–PACE jasně identifikovatelným jako sportovní vůz dané třídy. Naše nové kompaktní SUV kombinuje prostorný interiér, konektivitu a bezpečnost, které rodiny očekávají, s proporcemi, čistým designem a výkonem, které si člověk s takto praktickým autem většinou nespojuje,“ řekl Ian Callum, Director of Design Jaguar.

Nové šasi zkonstruované výhradně pro model E–PACE maximalizuje využití vnitřního prostoru a zároveň poskytuje velmi odolný základ pro dynamické vlastnosti vozu, které si řidič může vychutnat na všech typech povrchu. Zadní náprava typu Integral Link umožnila inženýrům automobilky Jaguar naladit podvozek tak, aby nabídl vynikající jízdní vlastnosti a ovladatelnost.

Systém Adaptive Dynamics poskytuje řidiči ještě větší kontrolu nad individuálním nastavením reakce pedálu plynu, automatické převodovky, řízení a také příplatkových nastavitelných tlumičů Adaptive Dynamics Suspension. Řídící jednotka systému Adaptive Dynamics reaguje na práci řidiče, pohyby jeho těla a volantu, přičemž s předstihem upravuje nastavení podvozku a šasi tak, aby nedocházelo k příliš velkému naklánění karoserie a aby zajistila maximální ovladatelnost vozu za všech situací a podmínek. Díky tomu Jaguar E–PACE poskytuje rodině potřebný prostor při zachování ryzího charakteru sportovních vozů značky Jaguar.

„Model E–PACE nabízí to nejlepší z obou světů. Jde o dynamiku sportovního vozu Jaguar a praktičnost kompaktního SUV. Nejnovější člen rodiny PACE nabízí pohodlný a prostorný interiér, chytře řešené úložné prostory, komunikativní řízení, a to vše doplňuje nabídka nejnovějších zážehových a vznětových motorů Ingenium z dílny Jaguar Land Roveru,“ dodal Alan Volkaerts, Vehicle Line Director Jaguar E–PACE.

Komentáře