Ať už půjde o přírodní katastrofu, nukleární válku nebo invazi z vesmíru, bude lidstvo nepochybně někdy v budoucnosti bez milosti smeteno z povrchu zemského. Podívejte se na to, jak by svět po takové apokalypse s největší pravděpodobností vypadal.

Apokalyptické scénáře zahrnující konec naší civilizace jsou zajisté skvělým materiálem pro katastrofické knihy a filmy. Ale ve chvíli, kdy se tato fikce stane realitou, budeme na celé situaci něco „skvělého“ hledat jen velmi těžko. Hladomor, radiace nebo klimatické podmínky, ve kterých nemá žádný život dlouhé trvání. To vše a mnohem víc nás čeká, pokud se jeden z těchto tragických scénářů opravdu naplní. Jak by po takové události vypadala různá místa na naší planetě? Podívat se můžete v naší galerii.

FOTO: Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety

Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426523_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426498_apokalypsa-v0Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426499_apokalypsa-v0Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426524_apokalypsa-v0Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426495_apokalypsa-v0
Další fotky
Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426497_apokalypsa-v0Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426521_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426520_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426519_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426518_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426517_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426515_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426505_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426504_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426503_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426502_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426501_apokalypsa-v0Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426500_apokalypsa-v0Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426496_apokalypsa-v0Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426522_Jak by vypadala Země po apokalypse? Podívejte se na zpustošená místa naší planety - 5426506_

Ať už nás tedy zasáhne další doba ledová nebo třeba atomová bomba, můžeme si být jisti, že následky pocítíme všichni. Jak řekl Albert Einstein: „Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté se bude bojovat klacky a kameny.“ Pokud by opravdu došlo k jaderné válce světových rozměrů, můžeme se připravit na toxické deště, absenci elektřiny nebo třeba i na zmizení slunce. Část civilizace zemře hlady, zbytek pak bude pravděpodobně radioaktivní. Vypěstovat jakoukoliv potravinu bude prakticky nemožné. Není tedy o co stát a my můžeme doufat, že lidé, kteří mají tyto zbraně na starost, zachovají ještě několik let chladnou hlavu.

Ale ani to, že se vyhneme jaderné válce, nemusí znamenat záchranu pro lidstvo. Vzhledem k bezohlednému zacházení s přírodou nemůžeme očekávat, že Země nás bude tolerovat napořád. Jakýsi „restart“ v podobě přírodní apokalypsy se tak stává také velmi reálným scénářem.

Michal Švehla

Ve Vivos xPoint momentálně pracují na 575 bunkrech, které budou obyvatelné. Každý z nich jednou byl skladem munice.

Luxusní bunkry a gigantická podzemní sídla. Jak se na soudný den připravují nejbohatší lidé světa?

Komentáře