Lámete si hlavu s originálními dárky k Vánocům? A milujete pivo? Tak pro vás máme naprostou bombu. Vyhrajte pro sebe či někoho blízkého pivní sommelierský kurz v Krušovicích. Kurzy budou probíhat v příštím roce v termínech 17.března, 16.června a 13.října.

Pivovar se pyšní nejen bohatou historií, ale především pivem královské chuti. To se zde vaří již od roku 1581. Krušovice si vždy zakládaly na tom, že vaří pivo z českých surovin. Je to hlavně prvotřídní žatecký chmel, ječný slad z českého dvouřadého ječmene, který dává pivu spolu s chmelem jeho typickou „pitelnost“, a v neposlední řadě kvalitní voda z křivoklátských lesů. To vše s kumštem a láskou zdejších sládků vytváří nezaměnitelný výsledek.

Kvalita piva se na počátku 16. století ověřovala tak, že si sládek Šimon musel sednout na pivem namočenou lavičku a počkat, až uschne. Pokud lavička zůstala přilepená k jeho kalhotám, bylo pivo v pořádku. Dnes se kvalita a chuť piva zkouší jinak. Chcete vědět jak? Zapojte se do soutěže a vydejte se jedinečnými zážitky do Krušovic.

Získáte zde základní teoretické a praktické zkušenosti a naučíte se, jak si pivo nejlépe vychutnat. Během speciálního celodenního kurzu, určeného milovníkům zlatavého moku všech věkových kategorií, se seznámíte s historií piva a jeho základním dělením. Vyškolený degustátor vám ukáže, které chutě v pivu hledat, a osvětlí, proč vznikají nežádoucí chuťové a čichové vjemy. Sami si budete moci vyzkoušet, jak se pivo hodnotí na degustačních soutěžích, a které potraviny zvýrazní jeho chuť.

Krušovice se snaží propagovat takzvané párování piva s jídlem. Hořké látky chmele podporují trávení, proto stálo pivo vždycky bok po boku české kuchyni, a to hlavně těžkým jídlům jako je knedlo-vepřo-zelo nebo guláš. V Krušovickém pivovaru se ale snaží ukázat, že pivo má i svou jemnou, luxusní stránku, která se ve spojení s určitou chutí rozvine nebo ji vhodně doplní. Postup, který je známý spíše v souvislosti s vínem, dělá z pití piva nevšední zážitek. Při degustaci lze pivem akcentovat předkrm, hlavní jídlo, a dokonce i dezert.

Chcete se stát pivním someliérem nebo získat možnost věnovat opravdu jedinečný dárek svým přátelům či rodině? Stačí znát odpověď na otázku:

V jakém roce byl založen Královský pivovar Krušovice?

  1. a) 1581
  2. b) 1851
  3. c) 1415
  4. d) 1889

Podmínky pro účast: Sledovat na Instagramu účet Muži v Česku a na Facebooku být naším fanouškem. Být starší 18. let. Správné odpovědi posílejte do soukromých zpráv Facebooku Muži v Česku. Ne do komentářů.

Komentáře