Sběratelů pivních víček najdete po celém světě jistě mnoho, jen málo z nich však dokázalo svůj koníček využít pro zdokonalení své domácnosti a navrch vytvořit obdivuhodné umělecké dílo. Právě taková věc se povedla muži, který pivní zátky sbíral celých 10 let a jednoho dne se je rozhodl využít ke zhotovení nové podlahy do své pracovny.

V mužově pracovně již dlouhá léta ležel starý, opotřebovaný koberec. Plánoval ho vyhodit už roky, ta pravá chvíle ale nastala až teď. Koberec tedy skončil vedle odpadkového kontejneru a hned poté, co zarovnal podlahu, naplnil muž ručně každé z víček betonem. Pak je začal podle barev skládat do unikátního obrazce. Na naprosto dechberoucí výsledek jeho práce se podívejte v naší galerii.

FOTO: Odpadky, nebo umění? Muž vytvořil z tisíců pivních víček unikátní obrazec

Odpadky, nebo umění? Muž vytvořil z tisíců pivních víček unikátní obrazec - 1-1-6Odpadky, nebo umění? Muž vytvořil z tisíců pivních víček unikátní obrazec - 1-3-2Odpadky, nebo umění? Muž vytvořil z tisíců pivních víček unikátní obrazec - 1-4-2Odpadky, nebo umění? Muž vytvořil z tisíců pivních víček unikátní obrazec - 1-2-3Odpadky, nebo umění? Muž vytvořil z tisíců pivních víček unikátní obrazec - 1-5-1
Další fotky
Odpadky, nebo umění? Muž vytvořil z tisíců pivních víček unikátní obrazec - 1-6-1

Nádherný barevný ornament se nakonec rozrostl až ke stěnám pokoje a vytvořil tak naprosto jedinečnou a úchvatnou podlahu, která vyrazila dech každému, kdo jí spatřil. Nejvíce pak mužově manželce, před kterou celou dobu projekt tajil. Desítky let sbírání víček a desítky hodin jejich skládání na podlahu ale přinesly kýžené ovoce a muž si konečně splnil svůj sen. Krása celého výtvoru je především v tom, že je vytvořený z něčeho, co většina z nás bez zamyšlení vyhazuje do odpadkového koše. Tento příběh se tak může stát inspirací pro nejednoho muže, který má právě například ve sbírání pivních víček stejnou zálibu. Představivosti se ale meze nekladou, existuje mnoho dalších předmětů, které by k podobnému účelu mohly posloužit. Ale jaký muž by dokázal odolat pivu?

Michal Švehla

Jak to dopadne, když si baba Jaga objedná designéra? Minimalistické kabiny PAN v srdci norských lesů lákají na unikátní zážitek

Komentáře