Byla to Motorola, která jako první přišla se zařízením, které můžeme považovat za předchůdce mobilních telefonů. Od té doby prošla tato značka zajímavou historií, ve které šla ruku v ruce s trendy nebo je dokonce uváděla. Mnoho z vás si možná pamatuje například legendární „véčko“, které lámalo prodejní rekordy. I nyní se Motorola nebojí neotřelých nápadu a do budoucnosti přichází se svými Moto Mods, které dokáží z telefonu udělat neobyčejný a zajímavý smartphone.

 

Je možná překvapením, že prvním zařízením, který Motorola vynalezla, nebyl mobilní telefon, ale radiový přijímač do autorádia. Následovaly takové výrobky jako první pagery nebo nezávislá rádia. Motorola byla dokonce v 50. letech průkopníkem televizního průmyslu. Na jejím celosvětovém povědomí ji přidal také fakt, že to byla právě Motorola, kdo přenášel první slova člověka na Měsíci.

V 70. letech se poté tato společnost začala vydávat cestou mobilních telefonů. Všechno to začalo v dubnu 1973, když Martin Cooper vytočil z prvního mobilního telefonu číslo svého největšího konkurenta Joela Engela z firmy AT&T. Dal tím jasně najevo, že jeho tým vývojářů ve společnosti Motorola jako první na světě vyvinul mobilní telefon. Zrodil se tak fenomén, který dnes používá pět miliard lidí po celém světě.

 

V 90. letech Motorola slavila další úspěchy. Firma totiž mohla hrdě prohlásit, že přichází s tehdy nejmenším a nejlehčím mobilním telefonem na světě. Model StarTAC tehdy vážil pouhých 86 gramů, což je oproti váze 1 kilogram, který vážil úplně první model od Motoroly, velký rozdíl. S příchodem nového milénia konkurence Motoroly sílila. Společnost se ale nezalekla a snažila se konkurenci vždy nějak předejít. Příkladem může být dnes již legendární „véčko“ Motorola RAZR V3, jehož úspěch dokládá 130 milionů celosvětově prodaných kusů.

Jaká bude budoucnost?

Chvíli se zdálo, že má Motorola namále a nechá se zdolat krizí. Když se ale podíváme na historii tohoto telekomunikačního velikána, není překvapující, že to Motorola nevzdala. Pomocnou ruku přijala nejdříve od giganta Google a po pár letech od Lenova. Právě díky Lenovu, které patří k největším světovým lídrům v oblasti technologií, se Motorola postavila znovu na nohy a začala opět udávat trendy ve světě telekomunikací. Tyto dvě společnosti už nám ukázaly, že nehodlají nijak zahálet, když představily rodinu smartphonů Moto Z spolu s magnetickými doplňky Moto Mods. Uživatelé si mohou díky těmto doplňkům svůj mobilní telefon snadno přeměnit například na herní konzoli, výkonný reproduktor, powerbanku nebo vylepšený fotoaparát.

Pohled na krátkou historii společnosti ukazuje, že Motorola byla po celou dobu své existence inovativní a svými produkty překvapující. Můžeme se tedy už jen těšit na další zajímavé trendy, které nám Motorola představí a které změní mobilní trh.

Komentáře