Žízniví Irové si nedokázali představit život bez posezení u orosené sklenice piva. Našli tak mezeru v zákoně, zakoupili letenku za pakatel a vzali útokem dublinské letiště, bez úmyslu nastoupit svůj let. Zato si vychutnali několik vychlazených pint.

Skupina Irů se nedokázala jednoduše smířit s novým vládním nařízením, které během právě probíhajícího lockdownu napříč zemí uzavřelo vnitřní restaurační zařízení včetně irských pubů. I když si Irové stále mohou vychutnat půllitr s sebou, mnohým prostě chybí typická stolní atmosféra alkoholového obřadu.

V prostorách dublinské letištní haly však existuje výjimka a tamější podniky mohou stále servírovat alkohol k posezení. Abyste se však k takovému moku legálně dostali, musíte mít platnou letenku.

FOTO: Chcete si posedět v Irsku u piva? Stačí si koupit letenku

Chcete si posedět v Irsku u piva? Stačí si koupit letenku - rqwrqwChcete si posedět v Irsku u piva? Stačí si koupit letenku - qwrrwqChcete si posedět v Irsku u piva? Stačí si koupit letenku - Marqette_terminal1_dublin_websize_17-718×523Chcete si posedět v Irsku u piva? Stačí si koupit letenku - the-barChcete si posedět v Irsku u piva? Stačí si koupit letenku - rafsc
Další fotky
Chcete si posedět v Irsku u piva? Stačí si koupit letenku - why-people-arent-actually-buying-plane-tickets-to-get-a-pint-in-ireland-1605216447

Dublin je zároveň sídlem nízkonákladové letecké společnosti Ryanair, která nabízí levné letenky například z Dublinu do Manchesteru za 9,99 eur – tedy pouze malý poplatek navíc, když opravdu toužíte po své dávce tekutého chleba s přáteli.

„Když jsou puby zavřené a jediné místo, kde vám nalejou je letiště, tak si booknete letenku za 9,99 eur (a přitom nemáte v úmyslu nikam odletět), aby jste zašli s klukama na pár…“ – stálo ve Facebookovém příspěvku jednoho z vynálezců plánu.

Ne, zrak vás nešálí, přes runway novozélandského letiště skutečně vede vlaková trať

Letiště se k incidentu vyjádřilo s překvapením a zároveň uvedlo, že skupině může hrozit stání u soudu, kvůli možnému porušení letištních pravidel, protože „pachatelé“ již od začátku neměli vůbec v úmyslu nastoupit letu, což může být bráno jako úmyslné narušení řádného provozu letiště.

Kromě toho se skupině čtyř zahnání žízně muselo i lehce prodražit. K pintě piva si totiž v letištním podniku pijáci museli objednat i hlavní chod za nejméně 9 eur a spolu s letenkami se tedy pohybovali na 76 eurech (bez započítané cesty z a na letiště) ještě před objednáním první rundy.

Jan Králík

Komentáře