Jste bohatí a chcete svým dětem dopřát jen to nejlepší? Nebo se s nimi alespoň v tom nejlepším pochlubit? Od ručně vyrobených chrastítek z drahých kovů, až po naprosté světové rarity – zde je 10 šílených dárků pro děti, se kterými zaručeně vzbudíte pozornost.

Také se vám zdá, že jsou hračky pořád dražší a dražší? Může být i hůř.  Ve srovnání s těmito jsou totiž ještě ty, které běžně nakupujete, za hubičku. Začínáme ve spodních desetitisících a jdeme až do milionů!

FOTO: Nejdražší hračky na světě

Nejdražší hračky na světě - e4d880c6-0367-4064-9ae1-2f40c1832dc2Nejdražší hračky na světě - the-most-expensive-toy-machineNejdražší hračky na světě - nintendo-wii-supreme-top-10-most-expensive-toysNejdražší hračky na světě - louis-vuitton-steiff-bearNejdražší hračky na světě - wii-supreme
Další fotky
Nejdražší hračky na světě - the-masterpiece-cube-rubik-cube-most-expensive-toys-2016Nejdražší hračky na světě - 18k-gold-gameboy-top-10-most-expensive-toys-in-the-world-2017-2018


1. Ručně vyrobené chrastítko

$200

Tato elegantní a stylová chrastítka, vyrobena z německého stříbra, jsou pokryta zlatem, stříbrem a hematitem. Kterýkoliv z kolekce 16ti různých modelů společnosti HBC je skvělým dárkem k prvním narozeninám.

2. Dětský nosič Gucci

$600

Tento stylový dětský nosič je skvělým dárkem pro náročnější mámy. Má jednoduchý a pohodný design, precizní zpracování a je vyroben z kvalitních materiálů. Je oblíbený mezi spoustou hollywoodských celebrity maminek jako Gwen Stefani nebo Angelina Joile.

3. Dětské WC sedátko Swarovski

$1 136

My Carry Potty je dětské záchodové sedátko, které pro Swarovski navrhla designérka Amanda Jenner. Na téhle růžové blýskavé věcičce bude vaše dítě sedět na záchodě pohodlněji, než leckterá opravdová princezna. Pokud si myslíte, že je to příliš přehnané, čtěte dále.

4. Stříbrná lžička s diamanty

$1 230

„Narodil se se stříbrnou lžičkou v ústech.“ A to doslova! Stříbrná lžička s diamantovým zdobením od pařížské designové společnosti Christofle je ten nejluxusnější příbor, jakým můžete své dítě nakrmit. Pokud si nemůžete dovolit diamanty, sáhněte po levnější verzi se safíry.

5. Roddler

$2,500

Tento extravagantní kočárek navržený firmou KidKustoms má design inspirovaný letadly, který může být dále na přání zákazníků dovybaven perleťovými barvami a koženými sedačkami. Aby to nebylo málo, můžete si nechat vyrobit custom litá kola a pneumatiky.

6. Zlatý retro kočárek s vlastním sound systémem

$6,000

Přišel vám Roddler příliš obyčejný? Kupte pro své novorozeně pozlacený retro kočárek s modrou saténovou peřinkou a supermoderním sound systémem, který dokonale uspí vaše batole.

7. Diamantový dudlík

$17 000

278 diamantů zasazených do bílého zlata kolem silikonové repliky opravdové bradavky. Na tenhle dudlík si určitě dáte pozor! Za příplatek do něj můžete nechat vyrýt jméno vašeho dítěte.

8. Barbie by Stefano Canturi

$302 000

Legendární panenka Barbie je populární hračkou již od jejího představení v roce 1959. Na světě neexistuje snad žádná holčička, která by o ní v dětství nesnila. Tahle se od obyčejných barbín příliš neliší. Až na malý detail. Kromě krásných černých večerních šatů a lodiček má na krku náhrdelník s 1-karátovým růžovým diamantem. Celý outfit navrhl světoznámý australský klenotník Stefano Canturi a zisk z prodeje byl věnován Nadaci pro výzkum rakoviny prsu.

9. Zlatý houpací kůň

$1,28 milionů

Houpací kůň byl v minulosti spíše hračkou pro chudé, to ale neplatí pro tento model od japonského návrháře šperků Ginza Tanaka z roku 2003. Tenhle koník je pořádný kus. Byl vyroben z 30ti kilogramového bloku 24-karátového zlata jako pocta k narození japonského prince Hisahita. V roce 2012 dostal tento dosud jediný vyrobený model mladšího brášku, kterého nechal vyrobit Jay-Z pro svoji novorozenou dceru s Beyonce. Ginza Tenaka si za něj naúčtoval 600 000 dolarů.

10. Steiff Louis Vuitton Teddy Bear

$2,1 milionů

Plyšový medvídek Teddy je po desetiletí nejoblíbenější hračkou všech dětí po celém světě. Německý výrobce hraček Steiff jej, ale dohnal do extrému. Steiff Louis Vuitton Teddy Bear, který je vybaven designovými zavazadly a doplňky této světoznámé luxusní značky, je vyroben z pravé srsti a má na sobě prvky z pravého zlata. Aktuálně drží světový rekord za nejdražší hračku tohoto typu. V roce 2000 byl prodán na aukci v Monaku korejskému kupci za neuvěřitelných 2,1 milionů dolarů (necelých 44 milionů Kč). V současné době je vystaven v Teddy Bear Museu v jihokorejském Jeju.

Adrian Amiridis

 

Komentáře