Ve věku 75 let nás opustil po těžkém boji s rakovinou oblíbený český herec Václav Postránecký. Působil v několika pražských divadlech a objevil se také na televizních obrazovkách, v seriálech a filmech, jako jsou S tebou mě baví svět, Černí baroni nebo Jak se krotí krokodýli. Až do posledního dne odhodlaně pokračoval v tom, co miloval a statečně bojoval se zákeřnou nemocí.

Václav byl příkladem vrozeného hereckého talentu. Vyučil se zámečníkem, ale hlas jeho srdce jej zavedl na divadelní prkna. Byť pražský rodák, začínal svou kariéru ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, odtud přesídlil do brněnského Státního divadla a svou cestu zakončil v Praze, kde se stal členem Městských divadlech. Od roku 1979 až do současnosti byla jeho domácí hereckou půdou scéna Národního divadla v Praze. Zde ztvárnil mnoho rolí. Z těch známějších si jej diváci budou určitě pamatovat coby vrchního v představení Lucerna, správce domu Oswalda v Králu Learovi nebo jako otce Julie, pana Kapuleta v klasice Romeo a Julie.

FOTO: Připomeňte si ty nejznámější filmové role

Připomeňte si ty nejznámější filmové role - Připomeňte si ty nejznámější filmové role - Připomeňte si ty nejznámější filmové role - Připomeňte si ty nejznámější filmové role - Připomeňte si ty nejznámější filmové role -
Další fotky
Připomeňte si ty nejznámější filmové role - Připomeňte si ty nejznámější filmové role - Připomeňte si ty nejznámější filmové role -

Největší slávu mu přineslo účinkování v českých a československých seriálech a filmech. Do širšího povědomí diváků se tak dostal díky rolím v seriálech Cirkus Humberto, 30 případů majora Zemana, Četnické humoresky a Bylo nás pět. Z filmů jsou to například S tebou mě baví svět, Létající Čestmír, Jak se budí princezny, Černí baroni a nebo Jak se krotí krokodýli.

Václav Postránecký vydal poprvé prohlášení o své nemoci v červnu minulého roku, kdy se šířily spekulace o tom, že bojuje s rakovinou. Oficiálně tak učinil prostřednictvím televize Prima, kde natáčel pořad Receptář prima nápadů. Jeho věčně pozitivní mysl mu ani na okamžik nedovolila pomyslet na to nejhorší. S pokorou a úsměvem na tváři pokračoval až do konce v tom, co ho v životě naplňovalo ze všeho nejvíc.

Komentáře