Český fotbalový funkcionář Roman Berbr byl sice ve čtvrtek ráno zatčen policií v sídle Fotbalové asociace, jenže za mřížemi se dokázal velmi rychle zorientovat. A to takovým způsobem, že založil vězení během oběda 1. vězeňskou fotbalovou ligu, kde se následně nechal jmenovat předsedou.

Fotbalový funkcionář za mřížemi

Ze zatčeného fotbalového funkcionáře a místopředsedy FAČR Romana Berbera se dnes stal předseda 1. vězeňské fotbalové ligy v Česku, jak potvrdil naší redakci jeden z bachařů, který si nepřál být jmenován. „Jeho organizační schopnosti jsou naprosto neuvěřitelné. Když ho přitáhli na vazbu, okamžitě přes právníky zkontaktoval snad všechny věznice v zemi, potom sehnal ve vězení trenéry a hráče u nás na baráku a v tu ránu bylo hotovo,“ vypráví nadšeně pražský bachař.

FOTO: Železná Sparta koroduje

Železná Sparta koroduje - repka_2Železná Sparta koroduje - ERYN9A9WoAAkuF7Železná Sparta koroduje - EReZN7hXUAEMd9eŽelezná Sparta koroduje - EReU0W7XsAA0Zm5Železná Sparta koroduje - 1500×500
Další fotky
Železná Sparta koroduje - cdkrvmb3je5c52b8e16b2d68.04320883Železná Sparta koroduje - Flag_of_Sparta_prague

Berbr stihnul do role rozhodčích dosadit „svoje lidi“, kterým věnuje speciální pozornost a navíc se mu už podařilo sehnat hlavního sponzora, který zaplatí dresy a kopačky. „Všechno šlape jako po drátkách. Vězeňských fotbalových klubů bude dost, takže budeme mít první i druhou ligu. Pan Berbr prý má bohaté zkušenosti s tím, jak to chodí tam venku, takže mu věříme,“ sdělil nám útočník Gejzda David z FK Dukla Mírov.

„Když sem seděl s Řepkou, tak mi vysvětlil, jak se to správně hraje. Fotbal je mnohem lehčí než třeba vykrást banku nebo zastřelit člověka. A to mi věřte, protože mluvim z vlastní zkušenosti,“ řekl nám pan N., který se stal čerstvým brankářem klubu Real Valdice.

V kuloárech se šepotá o tom, že o přenosy má zájem například O2 TV, která předpokládá, že na vězeňský fotbal bude koukat víc lidí než na to, jak někdo mlátí do Karlose Vémoly.

Veškerý tento obsah se samozřejmě zakládá na lži a chuti zlehčit už tak těžkou situaci, která se nás naštěstí netýká.

Komentáře