Střela, branka a gól! Pokud jste milovníci fotbalu, zbystřete. Díky inženýrům ze společnosti Husqvarna, lídra na trhu v oblasti robotického sekání, budou robotické sekačky této značky schopny napodobit některé z nejznámějších vítězných tanců v historii fotbalu a oslavit tak s vámi radost z vítězství v reálném čase. Fotbalová horečka na vaší zahradě právě začíná!

Fotbal je jako nejpopulárnější sport na světě, s větším počtem fanoušků než kterékoliv jiné sportovní odvětví, blízký srdcím miliard lidí, kteří společně prožívají každé utkání, ať už dopadne jakkoliv. Nyní se firma Husqvarna rozhodla zapojit do oslav všechny členy své rodiny – včetně robotických sekaček na trávu.

Díky nové aktualizaci softwaru, která je připravena pro více než 150 tisíc vlastníků robotických sekaček Husqvarna, budou tito chytří pomocníci schopni napodobit tři choreografie oslavy gólů, inspirované fotbalovými legendami Tomasem Brolinem, Cristianem Ronaldem nebo Peterem Crouchem.

Mám radost, že sekačka Husqvarna napodobuje zrovna můj slavný robotický tanec. Nemůžu se dočkat, až ho letos v létě poprvé uvidím na naší zahradní oslavě,“ prozradil Peter Crouch, legenda anglického fotbalu, který během své kariéry vystřídal řadu klubů, včetně Liverpoolu, Portsmouthu nebo Tottenhamu.

A jak si tuto novou funkcionalitu nastavit? Majitelé si jednoduše v aplikaci Husqvarna Automower® Connect vyberou svůj oblíbený tým. Pokaždé, když daný klub zaskóruje, robotická sekačka na trávu gól oslaví tím, že se rozpohybuje a napodobí vítězný tanec, zabliká světly a zahraje fanfáru. Na displeji sekačky se bude také během hry zobrazovat skóre v reálném čase.

Abychom vytvořili tyto ikonické oslavy, jsme v kontaktu s předním světovým odborníkem na emoční inteligenci robotů. Bylo to náročné, ale máme rádi výzvy a rovněž také roboty a fotbal, takže pro naše inženýry to byl zábavný projekt,“ říká Björn Mannefred, manažer robotického softwaru ve společnosti Husqvarna.

Husqvarna již dlouhou dobu využívá tento druh infrastruktury založené na automatizaci a internetu věcí (IoT), tedy konceptu, který umožňuje propojení běžných předmětů jako domácích spotřebičů s internetem a navzájem mezi sebou k poskytování nových a inovativních řešení pro spotřebitele. Příkladem toho, jak Husqvarna tento model využívá, je například povolení automatického parkování robotické sekačky, pokud předpověď počasí hlásí mráz nebo silný déšť. Automatizace také umožňuje, aby koncoví uživatelé mohli přizpůsobit plán sečení podle svého trávníku a potřeb. K tomu patří i nastavení různých intervalů sečení pro odlišné části trávníku, a dokonce i možnost vyčlenit na zahradě plochu, kde může tráva růst déle a tím napomoci její biologické rozmanitosti.

Jak přimět sekačku, aby slavila s vámi?

Aktualizace softwaru je k dispozici od 14. června pro modely robotických sekaček Husqvarna Automower® 405X, Automower® 415X, Automower® 320 NERA, Automower® 430X NERA, Automower® 450X NERA, Automower® 310E NERA a Automower® 410XE NERA. Tato nová funkce je v současnosti podporována u více než 150 tisíc robotických sekaček Husqvarna po celém světě. V Česku se to pak týká  stovek modelů. Uživatelé budou o aktualizaci informováni prostřednictvím aplikace Husqvarna Automower Connect, která bude dostupná od 14. června do 14. července 2024.

Samozřejmě byste měli mít možnost slavit společně s celou vaší rodinou. A pro mnoho majitelů to zahrnuje i jejich robotickou sekačku. Viděli jsme, že mnoho z nich  si vytvořilo k robotickým pomocníkům zvláštní vztah a pojmenovali je jako svého domácího mazlíčka. Nyní jsme udělali další krok a umožnili našim robotickým sekačkám oslavit gól oblíbeného fotbalového týmu spolu s vámi,“ dodává Björn Mannefred a pokračuje:

Husqvarna již téměř 30 let posouvá hranice toho, co robotická sekačka na trávu dokáže. Tato aktualizace je výrazem naší lásky k inženýrství a snahy poskytnout koncovým uživatelům lepší, jednodušší a příjemnější péči o trávník.“

Foto: Husqvarna

Komentáře