V poslední době vychází spousta dobré hudby. Vrací se nejen osvědčená jména, která umělecky celkem dlouho mlčela, ale nouze není ani o zajímavé debuty. O kterých skladbách jsme si naprosto jistí, že vám zpříjemní následující dny?

 

Lily Allen – Lost My Mind

Prostořeká Britka se rozhodla k razantnímu kroku – ve svých písních na novince No Shame vám o sobě raději poví úplně všechno, než abyste se to z médií dozvěděli tak, jak to vůbec nebylo. Ale na prvním místě pro Lily naštěstí pořád zůstává hudba. A možná ta nejlepší, jakou kdy udělala.

FOTO: Jak vypadají covery desek, na nichž tyhle skvělé písně najdete?

Jak vypadají covery desek, na nichž tyhle skvělé písně najdete? - 1_lily-allen-no-shameJak vypadají covery desek, na nichž tyhle skvělé písně najdete? - 2_gruff-rhys-babelsbergJak vypadají covery desek, na nichž tyhle skvělé písně najdete? - 3_snail-mail-lushJak vypadají covery desek, na nichž tyhle skvělé písně najdete? - 4_jorja-smith-lost-foundJak vypadají covery desek, na nichž tyhle skvělé písně najdete? - 6_lykke-li-so-sad-so-sexy
Další fotky
Jak vypadají covery desek, na nichž tyhle skvělé písně najdete? - 7_artificial-pleasure-the-bitter-end

 

Gruff Rhys – Frontier Man

Nejdřív hrál s kdysi hodně populárními Super Fury Animals, v posledních letech to raději zkouší sólově. A dobře Gruff dělá. Jeho album Babelsberg je zatím jedno z nejlepších alb letošního roku a tato píseň tak podmanivou věcí, že se ji budete broukat celý týden. A přitom vůbec nemusíte patřit mezi fanoušky country.

 

Snail Mail – Heat Wave

Máte-li rádi výrazné ženské hlasy, které se ale nikam urputně necpou, je tento debut Lush této hodně nadějné indie písničkářky dokonalým soundtrackem vašeho vkusu. Silné, podmanivé, sebejisté. A příště to může být ještě o něco lepší…

 

Jorja Smith – Blue Light

Další novou zpěvačkou z Anglie, kterou si okamžitě zapamatujete, je Jorja Smith. Jestliže se vám líbí Sade a stýská se vám po ní, může pro vás být hlas Jorjy (téměř) plnohodnotnou náhradou. S produkcí alba Lost & Found jí pomáhali známí producenti a umělci, mimo jiné Dizzee Rascal, takže se rozhodně nemusíte bát si toto album pustit.

 

Father John Misty – Mr. Tillman

Tento písničkář si zakládá na tom, že je hodně vtipný, a to se mu skvěle daří i na jeho aktuálním albu God’s Favorite Customer. Takže jestli vládnete angličtinou, máte v jeho případě velké plus. Pokud ne, nezoufejte, i tak si tuto desku užijete. Díky její skvělé hudbě.

 

Lykke Li – Hard Rain

Pouze napohled nenápadná Švédka nás svou čtvrtou deskou hodně překvapila. Dřív byla temnou holkou s někdy ještě temnějšími písničkami, tentokrát ale z její novinky překvapivě nejvíce slyšíme r’n’b. A mezi spolupracovníky na albu najdeme například i producenta Skrillexe. Kdybyste potřebovali předem zjistit hlavní náladu nahrávky, stačí si uvědomit její název. So Sad So Sexy.

 

Artificial Pleasure – I’ll Make It Worth Your While

Máte chuť tančit, ale z diskotékových odrhovaček se vám chce zvracet? Proto tu je kapela z Londýna se svým debutem The Bitter End, který navazuje na to nejlepší z britpopu (tedy hlavně Blur a Pulp) a přidává k tomu svou vlastní údernost, která vaše nohy nenechá v klidu a uši jen tak neomrzí. Posuďte sami, zde je singl I’ll Make It Worth Your While.

Martin Hradecký

A zde najdete nejžhavější film tohoto léta.

Komentáře