Když jsme byli v červnu na Pitti, všimli jsme si, že spousta mužů má na sobě nějakou ozdobu klopy. U nás je to stále poměrně nevídaná věc (stejně jako kapesníček v kapsičce saka), tak jsme se rozhodli napsat alespoň o tom, jaké máme my, muži v Česku, možnosti.

Hedvábné uzlíčky

Znáte manžetové uzlíčky? Ne knoflíčky, ale uzlíčky. Jedná se o levnou a poměrně atraktivní alternativu běžných kovových manžetových knoflíčků. Vzhledem k tomu, že nestojí majlant (u nás je máme u pokladny k dispozici pro zákazníky zdarma), je můžete často střídat a na každý den mít jinou barvu.

Poslední dobou je někteří pánové začali používat i jako ozdobu klopy – stačí je protáhnout dírkou v klopě a hned máte o barevný detail navíc.

Živé květiny

Back-Boutonniere-LatchAbyste mohli nosit v klopě živou květinu, potřebujete 3 věci: funkční dírku, trochu odvahy a ideálně ještě kousek šňůrky přišité zespodu klopy, abyste mohli upevnit stonek. Viz obrázek. Na 99 % sak (obzvláště konfekčních) tuto šňůrku bohužel nenajdete, takže jediným řešením bude zajít za krejčím. Neměla by to ale být nijak složitá nebo drahá úprava.

A jakou květinu zvolit? Pokud se zajímáte o květomluvu, můžete se svým výběrem pokusit i něco sdělit, my se ale zaměříme čistě na estetiku.

Klasickou volbou je růže – na to ani nemusíte být odborník, abyste pochopili, že znamená něco jako láska, vášeň a city. Pěkným doplňkem ale může být i karafiát či další menší květy. Stavte se v květinářství (nebo někde na zahrádce) a vyberte si květ podle svého gusta. Jen orchideje budou možná působit trošku nepatřičně :-).

Knoflíky

Kanadská skupina designerů, kteří stojí za internetovým obchodem Dolbeau, vytvořila řadu pletených bavlněných květů do klopy, které se připínají na knoflík. Jedná se o poměrně ojedinělý, ale praktický způsob.


big-side-flowersIMG_1469-1024x663

Špendlíky

Špendlíky se v klopě nosí často jako výraz příslušnosti k nějakému klubu, národu nebo za zásluhy. Často můžete vidět v klopě amerických prezidentů špendlík s americkou vlajkou, ale existují i špendlíky za válečné zásluhy a čistě dekorativní kousky. Třeba tento od Lanvin za 100 liber.

obama_flag_pin_0514

534274_403576106352989_249590150_n

closeupsabir

Brože

Brože jsou sice často považovány za čistě dámský doplněk, ale není pro to žádný důvod. Pokud nemáte funkční dírku v klopě nebo jste nenašli špendlík, který by se vám zamlouval, můžete si „vypomoci“ broží.

KANYE

Alespoň jednu z ozdob klop jsme chtěli nabízet i u nás, ale dlouho jsme nemohli sehnat vhodného dodavatele. Nakonec jsme štěstí potkali na Fleru a výsledkem je čtveřice 100% ručně háčkovaných květin do klopy.

Zvolili jsme 2 druhy zapínání – brožovým můstkem (v podstatě zavírací špendlík) nebo na malý knoflík, který prostrčíte dírkou, pokud ji máte funkční. Doufám, že z nich budete mít stejnou radost jako my.

Květiny-do-klopy

3 módní doplňky, které si musíte pořídit na léto

Komentáře