Jestli se něco dá s jistotou o Filipovi Salačovi říct, tak to, že miluje všechno spojené s rychlostí a motory. Ještě aby ne, ve svých dvaceti letech už se stačil zapsat do motocyklového světa a aktuálně jako jediný Čech závodí v seriálu MotoGP, a to v Moto2. Kdo by čekal, že Filip bude odpočívat doma na gauči, bude možná překvapen. Hlavu si totiž nejraději vyčistí za volantem auta. Poznejte místa, kde relaxuje nejraději.

Zřícenina Baba
Zřícenina Baba, která se nachází na levém břehu Vltavy, je jednou z nejhezčích pražských vyhlídek. A tak není divu, že ji má rád i Filip. Nabízí krásný, klidný výhled na město. Nejraději na ni jezdí v noci, kdy celé město svítí a všude panuje klid. A co je nejlepší? Dá se sem dojet autem.

Nekonečné rovinky u Milovic
Filip Salač pochází z vesnice Všejany na Mladoboleslavsku, kde se v blízkosti nachází bývalý vojenský prostor u Milovic. Ten nabízí nekonečné rovné silnice, kde se dá pořádně projet a z nichž se dá v rezervaci sledovat stádo divokých koní a praturů.

Všejany – kolébka motocyklového závodníka
Ve vesnici Všejany se motorismem žije. Filip Salač tu má své zázemí v nadupané garáži, kde se připravuje na závody, a má tu vše, na co je pyšný – své motorky, poháry i kombinézy. Jeho největší chloubou je však jeho vymazlená pracovna. Zde Filip ukrývá nejcennější trofeje ze svého závodního života. Například miniaturní motorku, na které už jako šestiletý závodil na mistrovství světa.

Více se o Filipových oblíbených místech dozvíte ve videu.

Foto: Red Bull Media House

Komentáře