Český národ je vynalézavý. Podle průzkumu České bankovní asociace (ČBA) prý čím dál více zadlužených lidí v naší zemi řeší svou platební neschopnost tím, že si vezmou další půjčku. Proto, když budete do konce života platit půjčku půjčkou, budete zákonitě v plusu, a navíc nikomu nic nemusíte vracet. A to se vyplatí.

Když vám dojdou peníze, tak není nic lepšího, než si půjčit někde v bance nebo u Providentu. A když nemáš na splácení dluhu, tak si půjč jinde a víc a zalep první dluh. A když nemáš peníze na splácení další splátky, tak si zase půjč jinde. Takto se dá prožít v podstatě celý život v bohatství a luxusu. Stačí si jen správně půjčovat ve správnou dobu a od správných bank a nebankovních společností.

Nejvíc zarážející na tom je, že tento nápad vymysleli podle českých statistik mladí lidé ve věku 18 až 34 let, kteří mají pouze základní vzdělání. To značí jednu věc. Na to, abyste vymysleli perpetuum mobile, tak nepotřebujete mít Harvard, ale stačí vám k tomu běžná vysoká škola života, kterou získáte po pár návštěvách na úřadu práce či po pár prohraných tisících na matech. Lidé s těmito zkušenostmi totiž nejčastěji splácí půjčku půjčkou.

FOTO: 8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům

8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - SN1 – TV Nova8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - euromiliony8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - SN dědictví – csfd8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - SN naroďte se do královské rodiny -wikip8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - SN udělejte z vašeho dítete dětskou celebritu – flickr
Další fotky
8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - SN wikipedia – vemte si bohatou ošklivou ženu8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - kapitan-jack-sparrow-chce-prave-vas-pirati-z-karibiku-a-cerna-perla-lakaji-nejen-na-filmovy-zazitek8 způsobů, jak spolehlivě přijít k penězům - youtube.com viktor

Pro tyto mladé ekonomy je totiž důležité mít dvoumetrovou televizi, nový iPhone, vytuněnou káru, selfíčko z Chorvatska a do toho všeho plnou šrajtofli na hraní beden. Naštěstí se vždycky najde někdo, kdo vám půjčí. Může to být banka, Provident, Home Credit nebo lichvář. Dokud jde splácet půjčku půjčkou, tak je vše skvělé a vy můžete žít svůj zadlužený sen. Problém je ovšem, když se na vás všechny tyto jistoty vykašlou a vám zaklepe na dveře exekutor. Takže tento český vynález v podobě splácení půjčky půjčkou nefunguje donekonečna. Každá igelitka z Kauflandu se jednou roztrhne.

Když se do toho po pár letech zamotáte, tak vám trn z paty může samozřejmě vytáhnout oddlužení, během kterého vám nikdo nic nepůjčí. Tedy kromě lichváře, který je v mnohých chvílích považován za nejlepšího přítele člověka. Jenže když jemu nezaplatíte, tak na vás nezaklepe se žlutými lístky v ruce jako exekutor, ale s dvoumetrovými gorilami s ruským přízvukem. Právě v těchto chvílích si člověk uvědomí, jestli mu to za to vůbec stálo. A samozřejmě, že stálo, protože lepší je stát půl hodiny u matu než celou šichtu u pásu.

Ferrari Lakatoš

Komentáře