Policii unikal dlouhých šest let, za tu dobu stihl brutálně zavraždit sedm lidí a ublížit nespočtu dalších. Václavovi Mrázkovi dokonce nedělalo problém znásilnit i šestileté dítě. Za své kruté činy byl koncem roku 1957 popraven na Pankráci. 

Václav Mrázek se narodil 22. října 1925 ve Svinařově na Kladensku, a to jako jedno z dvanácti dětí. Jeho rodina žila ve velmi chudých poměrech, jako obydlí jednu dobu používali odstavený vlakový vagón. Václava i jeho sourozence, ze kterých čtyři v dětství zemřeli, učil otec už od útlého věku krást. V roce 1941 dostal mladý Václav za jednu z krádeží podmínku, nedlouho poté byl potrestán odnětím svobody na 18 měsíců.

FOTO: Nemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let

Nemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let - Václav-Mrázek-4Nemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let - Václav-Mrázek-1Nemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let - Václav-Mrázek-5Nemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let - Václav-Mrázek-6Nemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let - Václav-Mrázek-3
Další fotky
Nemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let - 800px-7.65_mm_Walther_model_4_pistolNemilosrdný vrah Václav Mrázek se na svých zasnulých obětích sexuálně uspokojoval, spravedlnosti unikal několik let - Václav-Mrázek-2

V roce 1946 se Mrázek přihlásil jako ozbrojený doprovod humanitárního konvoje do Bulharska a Rumunska. Zde se stal svědkem mnoha násilných a sexuálních činů, které ho pravděpodobně přivedly na dráhu jednoho z nejbrutálnějších československých vrahů v historii. Poprvé vzal Václav Mrázek život v srpnu v roce 1951 na Chomutovsku. Jeho obětí se stala patnáctiletá dívka Helena Ch., kterou nejdříve ubil a poté s její mrtvolou souložil.

Neuběhl ani měsíc a Mrázek vraždil znovu. Dvaatřicetiletá Bronislava P. byla z pistole třikrát zasažena do ramene, její tělo bylo nalezeno u nedalekého potoka. Její ostatky byly zneuctěny, stejně jako u první oběti. Další dvě vraždy se Mrázkovi nepodařilo dotáhnout do úplného konce, i když dvěma dívkám, které napadl, způsobil velmi těžké újmy na zdraví. Neúspěch ho však neodradil a třetí zavražděnou se stala šestnáctiletá Eliška D., která přišla o život necelou hodinu po neúspěšném pokusu vzít život devatenáctileté Eleně M. Ta se chvíli po útoku na místo vrátila a právě zde našla tělo nedávno zesnulé Elišky. Tu Mrázek zastřelil jediným výstřelem, když čekala na svého přítele. Na tělu, které bylo nalezeno zakryté dívčinými šaty, se uspokojil.

Marie Fikáčová začala v sušické nemocnici pracovat v roce 1955.

Přezdívalo se jí „sušická bestie“ nebo „šumavský anděl smrti“. Zdravotní sestra, která nesnesla dětský pláč, brutálně zavraždila několik novorozenců

Další oběti bylo také pouhých 16 let. Když kolem Mrázka projížděla Jiřina H. na kole, zavolal na ni a poté ji zabil jediným výstřelem do obličeje. Jeho v pořadí čtvrtá oběť byla po smrti také zneužita k naplnění jeho zvrácených choutek. Pátou a šestou obětí se stali milenci Karel T. a Libuše D. Zavražděného muže okradl, dívka se snažila předstírat smrt a útočníkovi utéct. Její snažení se však nesetkalo s úspěchem. Mrázek si jejího záměru všiml a poté, co ženu střelil do zad, vše dovršil souloží i s jejím bezvládným tělem.

K poslední, sedmé vraždě, došlo 9. listopadu 1956. Mrázek se vydal krást do domu svého známého Ladislava B., ten měl být v té době prázdný. Překvapený zloděj zde ale narazil na 57letou Alžbětu B., kterou surově ubil sekyrou přímo v její posteli. Svědkem situace byla její jedenáctiletá vnučka, kterou nejdříve donutil, aby mu pomohla najít v době všechny cennosti, pak ji znásilnil, ale nechal žít. Dívka ho při policejním výslechu nedokázala identifikovat, jelikož si celou dobu obličej zakrýval kapesníkem.

Revolver Walther ráže 7,65 mm, kterým Mrázek vzal život většině svých obětí.

Revolver Walther ráže 7,65 mm, kterým Mrázek vzal život většině svých obětí.

Mrázek unikal spravedlnosti dlouhé roky, za které kromě sedmi vražd stihl znásilnit a ublížit několika dalším dívkám a ženám, těm se však podařilo smrti uniknout. Jeho nejmladší oběti, kterou znásilnil, bylo teprve šest let, děti však Mrázek nezabíjel. Kriminalisté ho nakonec odhalili pouze náhodou, a to v polovině března roku 1957. Když byl Mrázek zaměstnán jako lázeňský pracovník, přistihli ho, jak prohledává oděvy svých kolegů. Jelikož se na místě kradlo častěji, zavolal jeden z horníků policii, která později u Mrázka provedla domovní prohlídku. Zde byly nalezeny kradené věci z poslední loupežné vraždy a také revolver Walther ráže 7,65 mm. Mrázek se ke svým vraždám i dalším činům doznal až poté, když vyšla balistika. Ještě ten rok byl rychle odsouzen za sedm vražd, čtyři pokusy o vraždu a 14 znásilnění. Koncem roku 1957 byl Václav Mrázek popraven oběšením na Pankráci.

 Michal Švehla

Přes den oblíbený bavič, po nocích vraždící maniak. Klaun Zabiják pod svým domem pohřbil téměř třicet mladíků

Komentáře