Je rozhodnuto. Společnost Home Credit ze skupiny PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, výrazně pomůže státu s dodávkou potřebných zdravotnických pomůcek. Jedná se mimo jiné o 1,8 milionu kusů chirurgických masek a 1,7 milionu kusů respirátorů N95. Celkově se jedná o 120 tun zdravotnického materiálu.

Skupina PPF nakoupila respirátory a chirurgické masky v Číně a Španělsku. O jejich darování České republice rozhodli majoritní akcionář PPF Petr Kellner, premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček na schůzce na Úřadu vlády v neděli před polednem.

120 tun ochranných pomůcek v hodnotě sto milionů korun předá Kellnerova skupina PPF České republice v pondělí. Jejich převoz do republiky zajistí česká vláda. Česko totiž jako jediné může aktuálně z Číny vyvážet tak velké množství zdravotnického materiálu.

Kdo je PPF:

PPF N.V. je soukromá mezinárodní investiční skupina se sídlem v Nizozemsku. Společnost založená v roce 1991 investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti, až po strojírenství. Působí v Česku, Slovensku, Nizozemsku, Rusku, Kazachstánu, Německu, Indii, Indonésii, Vietnamu, Filipínách, Číně, Francii, Velké Británii, Spojených státech amerických, Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Černé Hoře, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovinsku a Finsku. Celosvětově zaměstnávala skupina PPF koncem roku 2018 158 tisíc lidí.

Majoritním vlastníkem je Petr Kellner (98,93 %), považovaný také za nejbohatšího občana Česka.

Komentáře