I v životech slavných mužů může nastat chvíle, kdy je potřeba zaplnit prázdné místo v domě a v duši němým přítelem. Následujících deset známých osobností to vyřešilo po svém…

1. Charles Dickens a havran Grip

Dickens měl havrany dokonce tři. První zemřel na otravu barvou, kterou pár měsíců předtím ukradl. Těsně před koncem prý zvolal „halloa old girl“ a zemřel. Následovali další dva Gripové, ten druhý se dokonce seznámil při Dickensově návštěvě Ameriky s Edgarem Allanem Poem – a ten jím byl (jak asi tušíte) velmi fascinován. Jestli to byl přímý podnět pro dílo Havran, už ale nezjistíme.

2. Ernest Hemingway a 23 koček

Spisovatel obzvlášť miloval kočky s polydaktylií (víc prstů, než je běžné), první mu daroval námořní kapitán. Jeho floridský dům je dnes muzeem a hlavně domovem pro více jak 50 kočičích potomků Hemingwayových mazlíčků, z nichž je polovina víceprstá.

3. John Steinbeck a pudl Charley

Díky tomuto poutu vznikla skvělá knížka Toulky s Charleym – road trip napříč Amerikou šedesátých let (jedno z posledních Steinbeckových děl, v tu dobu už věděl, že umírá a proto chtěl znovuobjevit svou zem) v podomácku navrhnutém „karavanu“ se svým nejvěrnějším Charleym.

4. Gérard de Nerval a humr

Francouzský romantický básník prý venčil svého humra na hedvábné stužce v pařížském Palais Royal. O pár let později se oběsil.

5. Elvis Presley a šimpanz Scatter

Opice nebyla jediným Elvisovým zvířecím společníkem. Na svém sídle Gracelandu choval pávy, prasata, psy, kozy, krocany a dva oslíky ve vypuštěném bazénu. Scatter měl privilegované postavení v Elvisově zvířecí rodině a doprovázel ho do Hollywoodu. Dokonce pil rum, chodil v oblečcích a slečnám vykasával sukně.

6. George Clooney a pašík Max

Prase Clooney daroval své tehdejší přítelkyni Kelly Prestonové, ta si nakonec vzala Johna Travoltu a Maxe nechala doma. Stal se Clooneyho plnohodnotným spolubydlícím – spal s ním dokonce v posteli.

7. Salvador Dalí a mravenečník

Mravenečníka Dalí několikrát venčil v pařížských ulicích, vzal ho i do televizní talkshow a tam ho hodil na klín stařičké hvězdě němého filmu Lillian Gishové.

8. Dan Bilzerian a kozel Zeus

„Král Instagramu“ nenechal kozla Dia samotného, později do jejich stáda totiž přibyla i koza. Oblíbený rohatý Zeus se promítl do Bilzerianova osobního loga.

9. Mike Tyson a dva bílí bengálští tygři

Mike toužil po tygrovi, tak si pořídil rovnou dva za 144 tisíc dolarů (dnes asi 3 miliony korun). Ještě víc ho pak samozřejmě stálo tyhle dvě potvory živit. Aspoň, že je mohl vykoupat ve svém bazénu.

10. Vanilla Ice a klokan Bucky Buckaroo

Kromě toho, že měl doma Madonnu a klokana Buckyho, vlastnil i kozu.

 

Komentáře