Ve fakultní nemocnici Santa Maria v Lisabonu se začátkem tohoto týdne lékaři setkali s opravdu nevšední situací. Jeden z nově příchozích pacientů si stěžoval na velice intenzivní bolesti, které se objevovaly po úplně celém těle. Nikdo z ošetřujících nedokázal dlouhou dobu určit, o jaký konkrétní zdravotní problém se vlastně jedná.

Lékaři od pacientova nástupu do nemocnice provedli dlouhou řadu různých vyšetření a zdravotních testů, původ jeho nesnesitelných bolestí však objevit nedokázali. Po několika dnech, kdy se 25letého Portugalce marně snažili diagnostikovat, vše naznačovalo tomu, že se pravděpodobně jedná o nemoc, se kterou se moderní medicína ještě nesetkala.

Lékaři vyoperovali muži z konečníku okurku. Ten tvrdí, že mu tam nejspíš vyrostla ze semínka

Muž stále dokola opakoval: „Bolí to tady, tady a tady. A taky tady a tady,“ zatímco si prstem ukazoval na jednotlivé části těla. Když se však těchto míst začal dotýkat lékař nebo sestřička, bolesti byly najednou pryč. Ve chvíli, kdy už se mladík začal smiřovat se skutečností, že mu nikdo na světě nemůže pomoct, a že nejspíše hodně brzy zemře, jednomu z ošetřujících lékařů to konečně „bliklo“. Chytil pacienta jemně za ukazováček a ten překvapeně vykřikl bolestí. Všem přítomným chvíli trvalo, než si uvědomili, jak triviální řešení celý problém nakonec má.

Muž byl okamžitě převezen na rentgen, kde se ukázalo, že má zlomený ukazováček na pravé ruce, což zapříčinilo bolest při dotyku jakékoliv části jeho těla. „Připadal jsem si trochu hloupě, doktoři a personál se ke mě chovali poměrně nepříjemně, když se ukázalo, že mám pouze zlomený prst. Já jsem si ale opravdu myslel, že to je nějaký dosud neobjevený druh rakoviny. Není moje chyba, že jsem to nepoznal, nejsem přece doktor,“ nechal se mladý Portugalec slyšet hned po odchodu z nemocnice.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Řidič sanitky utrpěl infarkt, zraněný muž, kterého ve voze převážel, převzal řízení a dojel s ním nemocnice

Komentáře