K neobvyklému incidentu se šťastným koncem došlo včera odpoledne v anglickém Brightonu, nedaleko od britského hlavního města. Zaměstnanec záchranné služby utrpěl během jízdy se sanitkou infarkt, převážený pacient se však i přes svá zranění chopil volantu a vůz bezpečně dopravil do nejbližší nemocnice.

Zhruba 10 minut po páté hodině odpolední se v neděli brightonské záchranné službě ozval muž, který si během vykonávání práce na zahradě těžce poranil lýtko sekyrkou na dřevo. Čtyřiapadesátiletý Brit George Bailey vyčkával podle pokynů na příjezd sanitky, netušil však, že valnou část cesty do nemocnice bude muset odřídit on sám.

Muž 14 let předstíral, že pracuje jako řidič kamionu. Nechtěl doma trávit čas se svou manželkou

Když sanitka dorazila na místo Baileyho bydliště, záchranáři zraněného muže ošetřili a následně připravili k převozu do nemocnice. Po necelých dvou kilometrech jízdy si však řidič záchranné služby začal stěžovat na nepříjemné bolesti v oblasti hrudníku a levé ruky. Zraněného Bailyho okamžitě napadlo, že se pravděpodobně jedná o srdeční infarkt, jelikož on sám už ve svém životě dva takové prodělal.  Vzhledem k tomu, že druhý medik ve vozidle nedisponoval řidičským průkazem, Bailey neztrácel čas a sám se chopil volantu. I přes vážné zranění na levé noze dokázal s vozem bezpečně dojet až do několik kilometrů vzdálené městské nemocnice Royal Sussex County.

Zaskočení lékaři po příjezdu sanitky nevěděli, jestli se mají nejdříve věnovat zkrvavenému řidiči, nebo umírajícímu medikovi. Oběma se však záhy dostalo potřebné lékařské pomoci a jejich stav byl stabilizován. Bailey obdržel četné gratulace od zaměstnanců nemocnice i rodiny řidiče záchranné služby, kterému svým hrdinským činem pravděpodobně zachránil život.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Lékaři v Japonsku prokázali, že každodenní sprchování má negativní vliv na délku penisu

Komentáře