Pokud se nacházíte v okolí Janáčkova nábřeží a ucítíte kouř, nepodléhejte panice! Tady nejste ve Středomoří a kouř není znakem blížícího se nebezpečí, ale skvělého gastronomického zážitku. Ten na vás čeká v nedávno otevřené restauraci River’s smokelab.

Novou restauraci, která se nachází na smíchovské straně Vltavy nedaleko Kampy či legendární kavárny Savoy, otevřeli Lucie a Marek Dudákovi. Ti už úspěšně provozují Garden’s restaurant s malebnou zahradou ve Vodičkově ulici a River’s smokelab je jejich druhým podnikem. Do jeho čela přizvali šéfkuchaře Lukáše Loukotka, který byl doposud sous chefem a pravou rukou Michaela Šorfa právě v Garden’s. Jak už název River’s smokelab napovídá, na náplavce to bude o něčem jiném, než o oáze v chaotickém centru za níž lze považovat jejich první podnik. Tady se totiž bude experimentovat.

V River’s si totiž chtějí s jídlem hrát, zkoušet nové kombinace chutí a v neposlední řadě zkoušet nové způsoby přípravy pokrmů. Základem zdejší kuchyně je propojení chutí z různých koutů světa s vůní kouře. Šéfkuchař si dal za cíl dokázat, že „smoukovat“ se dají nejen žebírka, ale i celá řada dalších pokrmů.  Začít můžete se smoked bites jako jsou škvarky s kari okurkou, nebo se Signature starters, mezi kterými najdete burratu s tomatovým krémem či carpaccio z chobotnice. Příkladem hlavního chodu je třeba steak z celeru s topinamburovým pyré, konfitovaná kachna v sádle se škvarky a marmeládou z čerstvé cibule a švestek, nebo třeba signature brambory s máslem. Kouř však v kuchyni dodávají i dezertům, kterým kraluje hruška citronovým mascarpone, nebo domácí mango-marakujový sorbet s překvapením. Nevybrali jste si? Nevadí, nové speciality na menu přibývají každým týdnem.

Pokud nemáte čas v podniku vysedávat a chcete si jen naplno užít chuť jídla během obědové pauzy, můžete si objednat žebírka nebo bao bun s trhanou kachnou, které patří ke zdejším Fast lunch specialitám inspirovaným street foodem.

River’s smokelab na Janáčkově nábřeží 1 má otevřeno od úterý do soboty vždy od 12 do 23 hodin. V letních měsících můžete využít i zahrádku s výhledem na řeku, jinak je k dispozici originální interiér s kapacitou 55 míst.

Více na www.riversmokelab.cz

Komentáře