Některé trendy v oblékání jsou jako opilecká „jednorázovka“ během party na vysoké. V danou chvíli to bylo super a cítili jsme se fajn. Jakmile se ale nyní setkáme tváří v tvář, raději bychom by se neviděli. Je to ale v pořádku, všichni máme kostlivce ve skříni.

Móda by měla být zábavná a její cyklický vývoj je přirozená věc. U některých věcí je ale lepší zabalit je do černých pytlů, v zahalení temné noci se zbavit důkazů a pak jít do hlubin sociálních sítí a promazat fotky. Každý má nějakou historii, ale ne vždy bychom na ní měli být hrdí.

Boty s hranatou špičkou

U atomovky víme, že ji vynalezl Oppenheimer. U této zbraně hromadného ničení si nejsme jistí, kdo s tím poprvé přišel. Realita ovšem je, že tak deset, patnáct let zpět byly tyto boty všude. A až do dneška je můžete potkat. Na akcích typu „Hoří, má panenko“.

Hranaté boty nemusí být vždycky špatně a občas, když je vytvoří nějaká avantgardní značka, mohou vypadat více méně dobře. Musí ale být pojaté jako fashion statement. Ne jako něco, co automaticky nosíte k obleku.

Korálky kolem krku

Šperky a doplňky pro muže jsou zrádná věc. Čas od času se vyrojí něco jako tyto korálky. Ve spojení s nagelovanými a odbarvenými konečky vlasů, zvednutým límcem u pola a slunečními brýlemi na kolo šlo o největší styl roku 2005.

1. Olbřímí spony u pásku

Masivní spona u pásku, ještě s nějakým motivem nebo úplně nejlépe třeba kovbojským sedlem a tak podobně. To je mezinárodní symbol pro „na tomto specifickém místě si něco kompenzuji“.  Velké spony na pásku patří k výše zmíněným outfitům s korálky. Díky bohu za to, že se většina z nás uklidnila a už je moc nepotkáte.

2. Nafouknuté skate boty

Ve světě se začaly tyto boty nosit v devadesátých letech, k nám se dostaly po přelomu milénia. Před gentlemanskou revolucí byla ta zaměřená na skate. V danou dobu to bylo vrcholně cool a čím větší a volnější tkaničky, tím lepší. Děkujme bohům za bílé adidasky.

3. Peněženka na řetězu

Ano, i dnes spousta lidí nosí u pasu řetěz. Betony Vernon, designérka sexuálních šperků, dokonce navrhuje řetězový bič, který se má nosit cíleně. Ale tehdy lidi opravdu měli na řetězech peněženku.

4. Crocs

5. Spadlé džíny

Děsivá doba, kdy byl Eminem na vrcholu kariéry a armáda bílých kluků si myslela, že můžou vykrádat hiphopovou kulturu černochů a bude to ok. Ne, nebude. Stejně jako spletené vlasy nebo úzké dredy.

6. Palestina

Je vysoce pravděpodobné, že v dnešním politickém klima už ani není korektní ten šátek nosit. Ale vzpomínáte na tu dobu, kdy je měl úplně každý? Ta černobílá už byla tak hrozná. Když je pak někdo začal dělat i v barvách duhy, dospěli jsme do sedmého kruhu pekelného.

7. Khaki bermudy

Khaki, béžové a úplně nejlépe bílé. To byla hitovka největšího kalibru. Jakmile měly ještě kapsy po stranách a oblékl se k nim pásek s punkovými pyramidami, nikdo nebyl stylovější. Jediná věc horší než tohle jsou ty odepínací – zip kolem kolene a v minutě je proměníte na dlouhé kalhoty.

S největší pravděpodobností bude někdo za patnáct let psát podobný článek a zahrne roztrhané džíny, Bieberovu merch kolekci nebo Fendi peekaboo.

Komentáře