Vzhledem k době, kterou se viru trvalo dostat z Číny do České repulibky, je viníkem epidemie v naší zemi pravděpodobně Česká pošta. Dva a půl měsíce, tedy zhruba 45 dní, kterých koronavirus cestoval, je totiž průměrná doba, za kterou státní podnik váš balík dnes doručí.

S vážným obviněním týkajícím se prvopočátku koronaviru v České republice přišla skupina lidí s názvem Zrušte Českou poštu. Jedná se většinou o zoufalé zákazníky tohoto státního podniku, jejichž balíček či dopis byl v minulosti poštou opakovaně nedoručen včas, nebo dokonce nadobro bez náhrady ztracen.

Nezvěstný muž se po třech dnech vrátil sám domů. Manželce tvrdil, že ho drželi v hospodě kvůli koronaviru

Předseda tohoto nedávno vzniknutého hnutí naší redakci sdělil následující informaci: „Koronaviru trvalo dva a půl měsíce, než se z Číny k nám dostal, takovou dobu naposled České poště trvalo doručit můj balík. Je to náhoda? Udělali jsme průzkum a ukázalo se, že většina lidí na své zásilky opravdu čeká cca. 45 dní!“

Tiskový mluvčí České pošty Ing. Matyáš Vitík jakékoliv spojování s příchodem koronaviru do České republiky rázně odmítá: „Nemáme s tím nic společného. V posledních měsících děláme vše pro to, abychom naše služby zlepšovali a zásilky doručovali v kratších časových úsecích. Poslat balík přes Českou poštu netrvá 45 dní, jak tvrdí tato lživá obvinění. Zrovna jsme dokončili náš vlastní průzkum a jasně z něho vyplývá, že průměrně velký balík doručíme nejpozději do měsíce. A pokud se bavíme o dopisech, ty už zvládáme i do týdne!“

Jakýkoliv další komentář mluvčí odmítl se slovy, že musí jít rychle poslat balík, jinak by nemusel do konce března dojít.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Fotbalista se neosvědčil. FC Sevilla ho vyměnila do epicentra koronaviru

Komentáře