V kinech právě teď běží třetí film Olma Omerzu Všechno bude a existuje několik pádných důvodů, proč byste na něj měli jít. Nás jich zrovna napadá dokonce rovnou pět.

Žánr
Dobrou road movie v Česku aby pohledal. Na mysl přijde snad jen Jízda. Všechno bude vypráví o dvou dospívajících chlapcích Márovi a Hedušovi, kteří chtějí zažít v ukradeném autě velké dobrodružství, vyspat se s holkou ze svých snů a dojet až k dědečkovi. Jenže s najetými kilometry a vršícími se průsery zjišťují, že do té dospělosti zas až tak spěchat nemusejí. Navíc se Všechno bude neodehrává v létě, pro road movie typickém ročním období, nýbrž v zimě. O to sugestivnější atmosféru má. Na trailer se podívejte zde.

Herci a herečky
Herci hrají ve Všechno bude naprosto skvěle. A to včetně dvou představitelů hlavních rolí – Heduše a Máry. Jan František Uher a Tomáš Mrvík byli objeveni dlouhým konkurzem a následně absolvovali náročný herecký trénink pod vedením režiséra Olma Omerzu a Elišky Křenkové, která ve filmu hraje Báru, zmíněný objekt panické touhy obou kluků. Taková práce s neherci musí být náročná, ale filmu se bohatě vyplatila.

FOTO: Všechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte.

Všechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Kromě zmíněných se ve filmu hrají i Lenka Vlasáková a Martin Pechlát.Všechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Režisér Olmo OmerzuVšechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Olmo s cenou za režii v Karlových Varech 2018Všechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Hlavní herecká hvězda Všechno bude Eliška KřenkováVšechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Po tiskové konferenci v Karlových Varech
Další fotky
Všechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Heduš je fakt divnej.Všechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Hlavní hrdinové se po cestě nějak živit musí.Všechno bude. Ale jinak, než jste si mysleli. Podívejte. - Plakát ke Všechno bude se taky hodně povedl.

Cena za režii
Z letošních Varů, kde byl film uveden ve světové premiéře, si z hlavní soutěže odvezl cenu za režii. Kdo ho viděl, musí uznat, že zcela právem. Všechno bude si po celou dobu drží vyrovnané tempo, vtipy přicházejí, kdy mají, několika nečekaností se také dočkáte. A víte, co je úplně nejlepší? Že Všechno bude se tváří jako malý film, ale ve výsledku vypráví o velkých a zásadních věcech. Přerod chlapce v muže, láska a nenávist v rodině, týrání ve vztahu. Jen je to pořád hlavně hodně zábavné. Právě především díky Olmově režii.

Nejlepší český film roku?
Dost možná. Ne, není to pořád plnohodnotná soutěž, kvalitních českých filmů se tu bohužel stále točí pomálu, ale to o Všechno bude absolutně neplatí. Je to snímek, který se může směle poměřovat minimálně s většinou kvalitní evropské produkce a stejně dobře mu rozumíme tady i třeba v Portugalsku.

Pes
A podobně jako v předchozím režisérově Rodinném filmu i ve Všechno bude hraje zase pes. A skvěle!

Martin Hradecký

Pokud vás nebaví road movie, běžte do kina třeba na film o masakru v Norsku.

Komentáře