Lukáš Konečný, jedenačtyřicetiletý bývalý český profesionální boxer a mistr světa, byl pozitivně testován na koronavirus a je s rodinou v karanténě.

Podle svých slov se cítí dobře a zdravotní problémy nepociťuje. Ještě před dvěma dny šel normálně zaběhat (viz galerie) a necítil žádné zdravotní obtíže. Momentálně čeká na výsledky druhého testu, ten první byl pozitivní. Nakazil se od jednoho ze svých svěřenců: „Do úterního rána 10. března jsem byl pravidelně v kontaktu s jedním kamarádem. V úterý mi volal, že se necítí dobře, a už jsem ho neviděl. V sobotu večer mi volal a oznámil, že má koronavirus,“ uvedl Konečný na Facebooku.

FOTO: Ještě před 2 dny si byl normálně zaběhat…

Ještě před 2 dny si byl normálně zaběhat… - kon1Ještě před 2 dny si byl normálně zaběhat… - kon5Ještě před 2 dny si byl normálně zaběhat… - kon2Ještě před 2 dny si byl normálně zaběhat… - kon4Ještě před 2 dny si byl normálně zaběhat… - kon3

Ve své kariéře odboxoval Konečný 56 zápasů z toho 51x vyhrál. Vybojoval šest různých pásů. Ze 4 duelů o titul mistra světa 1x vyhrál. V dubnu 2012 se jako první český boxer stal profesionálním mistrem světa, když knokautoval Salima Larbiho z Francie. Naposledy boxoval v prosinci 2018 v O2 areně se Slovákem Matušem Babiakem. Předtím měl dlouhou pauzu. Od duelu s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem v říjnu 2012 měl totiž potíže se zrakem.

Michal Sobol

Komentáře