Každý módní generál, jako třeba David Beckham, David Gandy nebo Kanye West, mají zaprvé několik plukovníků, kteří jim pomáhají s oblékáním a zadruhé celou armádu všech hodností, která si je zvolila na post módní ikony. Nicméně, pak ještě existuje druhá skupina známých mužů. Ti nevyžadují záři reflektorů a blesky foťáků, často nemají stylisty a tiše, nenápadně, naprosto vyhrávají ve hře stylu. 

Stanley Tucci

Všichni známe schopnost Toma Forda nosit oblek a vypadat v něm skvěle. Už vůbec se ale nemluví o tom, jak tuto schopnost ovládá Stanley. Herec a režisér sice neměří dva metry, ale ani nemusí, protože jeho obleky na míru v perfektních střizích, ledově bílé košile a doplňky ve formě hedvábných šátků a kašmírových kravat udělají veškerý efekt, který je potřeba. Působí nenásilně elegantně a klasicky.

Co si odnést? Vypadat jako naleštěný, dokonale upravený dandy není jen pro muže, kteří mají klasický „princ Krasoň“ vzhled. Oblek je vždycky dobrá volba a zůstat u jedné značky celý život je naprosto v pořádku. (Tucci nosí krom jiných Hugo Boss nebo obleky ze Savile Row už 30 let.

Skepta

Britský rapper, textrař a designér si získal krom hudební kariéry i jisté uznání za vyznávanou osobní estetiku. Ve světě, kdy se většina raperrů nemůže dočkat, až po nich Donatella hodí řetěz a Gucci pár bot, Skepta zůstává věrný sportovním, ale minimalistickým kouskům, které jsou precizně vytvořené a nedovádějí pozornost. Ve stejné duchu byla i jeho vlastní kolekce, která se prodávala v Selfridges.

Co si odnést? Sportovní oblečení je sportovní ve chvíli, kdy na sobě má loga a výrazné barvy. Se správnou paletou odstínů může být tak minimalistické a nenápadné, jako jakákoliv skandinávská značka.

Jeff Goldblum

Už v Jurském Parku na začátku ukázal, že umí přemýšlet, když označil celý projekt za nebezpečný. A evidentně nepřestává myslet i v módě. Kdokoliv, kdo umí nosit koženou bundu si zaslouží uznání. Stejně jako jeho role, i přístup k oblékání má široké spektrum. Od casual kombinací džín a bund až k bílému smokingu. Ač v klasickém obleku vypadá skvěle, mnohem zábavnější je, když celý look nebere tak vážně a vezme si třeba klobouk.

Co si odnést? Věk je nedůležitá položka, pokud jde o styl a móda umí člověka vizuálně omladit. Ale nesmí se to dělat napodobováním toho, co nosí o 40 mladší lidi.

Conor McGregor

Sice ho porazil Floyd Mayweather, ale Conor bude vždy šampionem, když přijde na krejčovinu. Muži s velkými svaly to mají na oblékání složitější, protože jim běžná konfekce rozhodně nebude sedět. Conor má evidentně skvělého krejčího a nebojí se zajímavých barev. Jeho casual styl také stojí za zmínku, protože džíny, mokasíny z jemné kůže a kašmírové svetry jsou top.

Co si odnést? Oblečení neovlivňuje mužnost a vice versa. Sebejistý muž může obléknout tyrkysové kalhoty s květinovým vzorem a nesebejistý muž řekne, že to chlap nenosí.

Gareth Southgate

Že mají fotbaloví trenéři styl není žádná novinka, ale mělo by u toho ještě vždy stát, že Britové jsou výjimka. Což je paradoxní. Každopádně, Gareth byl jako závan svěžího vzduchu po předchůdcích ve špatně střižených oblecích a sportovních mikinách. Na svůj první zápas v pozici trenéra Anglické reprezentace přišel v trojdílném navy obleku s perfektními botami a rovnými zády.

Co si odnést? Jakmile najdete něco, co k vám sedí, držte se toho zuby nehty.

Run-D.M.C.

Run-D.M.C. patří k ikonám rapové scény a to i přesto, že spolu nejsou už patnáct let. Když se v roce 1982 dali tři kluci dohromady s tím, že chtějí dělat hudbu, určitě netušili, že jednoho dne se podle nich budou oblékat statisíce lidí po celém světě a že mnoho značek vytvoří svoje renomé na módních základech, kteří oni položí.

Oversize sportovní oblečení, bílé adidasky, kožené bundy, zlaté řetězy, klobouky a brýle se staly natolik ikonickými, že jim i roky po odchodu ze scény kolekce oblečení vytěžila přes sto milionů dolarů. To nevydělal ani Bieber na vrcholu kariéry.

Co si odnést? Je naprosto v pořádku mít nějaký kus, který vám vyhovuje a nosit ho opakovaně, ba si jej dokonce koupit několikrát.

 

 

 

 

Komentáře