Premiéra závěrečné řady Hry o trůny se nezadržitelně blíží a těžko byste hledali někoho, kdo o nejsledovanějším seriálu světa neslyšel. To však neznamená, že jeho tvůrci usnuli na vavřínech. Pro fanoušky si připravili originální soutěž, která zároveň posloužila jako velice účinný marketingový nástroj.

Tvůrci Game of Thrones po celém světě ukryli šest kopií Železného trůnu a nyní je na každém fanouškovi, aby s pomocí malé nápovědy dokázal jednu nebo i více utajených lokalit objevit. A výherci samozřejmě neodcházejí s prázdnou. Na to, jak vypadají ukryté Železné trůny a také někteří z jejich dosavadních objevitelů, se můžete podívat v naší galerii.

FOTO: Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů

Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-5-5c99dabc53b42__700Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-2-5c99dab7b0681__700Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-3-5c99dab94c6bc__700Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-4-5c99dabad07f3__700Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-1-5c99dab60ca54__700
Další fotky
Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-23Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-11-5c99ddd05bcb2__700Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-9-5c99dd7c7e2b0__700Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-20-5c99e16a14cee__700Čtyři byly nalezeny, dva zbývají. Tvůrci Game of Thrones ukryli po světě šest Železných trůnů - hbo-hides-real-thrones-game-of-thrones-promotion-forthethrone-15-5c99de71ecaea__700

Z šesti ukrytých trůnů byly zatím nalezeny čtyři. A to ve Švédsku, Španělsku, Brazílii a Walesu. Stále jsou zde ale dva, jejichž umístění zůstává neznámé. Jeden z nich by podle zvěstí měl být ukrytý kdesi v Kanadě nebo na Islandu. Šestý, poslední trůn, je zatím zahalený tajemstvím. Nápovědu k němu tvůrci veřejnosti totiž zpřístupní až po nalezení pátého trůnu. Nápověda k nalezení pěti prvních trůnů byla fanouškům poskytnuta prostřednictvím hodinových videí ve formátu 360°.

Fanoušci tak mají možnost alespoň trochu prozkoumat okolí a možná si uvědomit, že právě tohle místo znají. A každý, kdo se dostane k jednomu z Železných trůnů jako první, obdrží věrnou kopii královské koruny Roberta Baratheona.

Michal Švehla

Vše, co víme o závěrečné sezóně Game Of Thrones. Kdo nakonec usedne na trůn?

Komentáře