Dýcháme vzduch, z něhož si naše tělo vezme kyslík, a zbytek včetně oxidu uhličitého zase vypustíme zpátky. Až donedávna se nikdo příliš nezabýval tím, jak tyhle lidské exhalace využít. Nyní však přichází SodaStream s první prakticky využitelnou technologií, která umožňuje geniálně snadné využití CO₂ z vydechovaného vzduchu pro rychlou přípravu perlivé vody.

Unikátní technologie na nové cestovní lahvi SodaStreamMe je zmenšenou verzí filtrační technologie CO₂ plynu využívané na vesmírných stanicích. Jedná se o výsledek spolupráce značky SodaStream a amerického astronauta kapitána Scotta Kellyho, který je mimo jiné známý jako držitel nejdelšího souvislého pobytu ve vesmíru. Kelly svůj nápad, inspirovaný sledováním vzduchu probublávajícího velkými vodními filtry CO₂ plynu během mise na vesmírné stanici, osobně představuje v tomto poutavém videu.

Právě CO₂ plyn je nezbytnou složkou používanou při přípravě perlivé vody, proto první kroky Scotta Kellyho zpátky na Zemi vedly logicky ke značce SodaStream, která je v oboru perlivé vody celosvětovou jedničkou.

Původ nápadu v hlavě amerického astronauta během jeho mise na vesmírné stanici je pro nás tím nejlepším signálem, že vysoká obliba perlivé vody už překračuje hranice planety Země a naši zákazníci si rádi dopřejí doušek čerstvé perlivé vody nejen doma či na zahraniční dovolené, ale i během svých cest do kosmu,“ uvádí Michal Panis, zodpovědný za marketing značky SodaStream na českém trhu a dodává: „Nová technologie dovoluje mít doslova v kapse či batohu jednoduchý způsob, jak si kdekoliv rychle připravit čerstvou perlivou vodu bez složitého vybavení.

FOTO: SodaStreamMe: perlivá voda z pohodlí vašich úst

SodaStreamMe: perlivá voda z pohodlí vašich úst - SodaStreamMe_Petr VančuraSodaStreamMe: perlivá voda z pohodlí vašich úst - Packshot BlackSodaStreamMe: perlivá voda z pohodlí vašich úst - PR image 1 – Scott in space with SodaStreamMeSodaStreamMe: perlivá voda z pohodlí vašich úst - PR image 2 – Scott Floating with SWMSodaStreamMe: perlivá voda z pohodlí vašich úst - Packshot White
Další fotky
SodaStreamMe: perlivá voda z pohodlí vašich úst - PR image 4 – Scott blowing into SodaStreamMe

Odborným garantem představení novinky na českém trhu se stal Petr Vančura, který má k vesmírným technologiím blízko díky svému účinkování v roli člena posádky kosmické lodi ve známém televizním seriálu. „V průběhu natáčení jsem pochopil, jak propleteným systémem neuvěřitelně složitých technologií vesmírný program disponuje. Oceňuji, že se našla značka, která se dokázala zamyslet, jak by se kousek z těchto technologií dal využít, aby byl prospěšný i nám ostatním tady dole na Zemi,“ vyjádřil se na adresu novinky SodaStream Petr Vančura.

Sada obsahující opakovaně použitelnou nápojovou lahev o objemu 0,6 l a speciální nástavec na využití CO₂ plynu z vydechovaného vzduchu bude nabízena na českém trhu za doporučenou maloobchodní cenu 599 Kč včetně DPH. Další podrobné informace o nové cestovní lahvi i termínu její dostupnosti se zájemci dozví na webu www.sodastream.cz.

Komentáře