Obrovský úspěch světového významu oznámili mladí nevystudovaní chemici ze severočeského Mostu, když se jim podařilo v domácích podmínkách uvařit nepiko neboli nepervitin. Tento unikátní český výrobek by měl nahradit tradiční pervitin. Výrobci slibují, že nepiko není vyráběno z léčiv obsahující pseudoefedrin. Můžeme se těšit na novou generaci nepikařů?

Nepiko jde na dračku

Česko opět dokázalo to, co se v minulosti povedlo jejich krajanům, když nahradili kravské mléko produkty z nadrcených ořechů a dalších rostlinných produktů. Tentokrát však jde o odvětví, které pravděpodobně nikdo z nás nečekal. Tradiční český pervitin se totiž dočkal své alternativní verze, což šokovalo celý svět. S nepikem přišli dva nadějní mostečtí chemici, kteří sami o sobě tvrdí, že jsou samouci. Jožka Kotlár a Mercedes Stojka dokázali po několika měsících přijít s drogou, která strčí klasický pervitin hravě do kapsy. Sami tvrdí, že na výrobu vyzkoušeli desítky surovin, které jsou běžně dostání v obchodě. A jejich trpělivost přinesla růže.

FOTO: Ty nejlepší bedny z 90.let

Ty nejlepší bedny z 90.let - alex bazošTy nejlepší bedny z 90.let - bazoš voodooTy nejlepší bedny z 90.let - big dealTy nejlepší bedny z 90.let - black magicTy nejlepší bedny z 90.let - daytona
Další fotky
Ty nejlepší bedny z 90.let - discoverTy nejlepší bedny z 90.let - lucky starsTy nejlepší bedny z 90.let - megalinesTy nejlepší bedny z 90.let - vejk

„Když nám už v lékárně odmítali prodávat modafen a další léky s pseudoefedrinem, rozhodli jsme se, že vyrobíme něco, co tu doposud nebylo, ale se stejnými účinky. Inspirovali nás k tomu vegani, kteří také všechny výrobky z masa nahrazují sójou nebo tofu. Proto jsme zkoušeli taky vymyslet alternativu. Nakonec se nám podařilo zkombinovat prací prášek s kofeinem, jedlou sodou a naší tajnou přísadou, a tak vzniklo nepiko. Dali jsme to na testovačku našim sousedům a dva dny nezahmouřili oko,“ svěřil se naší redakci nadšený Kotlár, který v současné době očekává miliardovou nabídku od některé z farmaceutických společností. „Už k nám přišlo pár nabídek, ale my čekáme na tu nejlepší. Naší tajnou přísadu samozřejmě nikomu neprozradíme, ani kdyby nám hrozili, že nám nastřelej zlatou,“ dodal sebevědomý Stojka.

Z nepika by se mohl stát regionální výrobek Ústeckého kraje, domnívá se místní hejtman, který je z produktu mladých chemiků nadšený. Sami výrobci se však zařekli, že tajnou přísadu nepika nikdy neprozradí, protože je to jejich miliardové know-how. Na černém trhu se má tento výrobek objevit už v lednu 2021.

Veškerý tento obsah je samozřejmě smyšlený, takže se jen nahlas zasmějte, pošlete svým kamarádům a pak na něj zapomeňte.

Ferrari Lakatoš

Komentáře