Lidé od nepaměti rádi experimentují. Někteří více, jiní zase o něco méně a se zdravým rozumem. Některé experimenty znamenaly dokonce v minulosti pro lidstvo obrovský přínos. A to se nemusí týkat jen výzkumů či práci v laboratořích. Nedávno se to povedlo jednomu mladému muži s kuriozním problémem.

Mladého muže přijali na klinice v milánské nemocnici s velmi zvláštním případem. 31letý Ital vyhledal lékařskou pomoc poté, co nemohl 24 hodin odstranit erotickou pomůcku ze svého konečníku. Vibrátor o velikosti téměř 60 centimetrů se mu nepodařilo vytáhnout ven. Muž naštěstí neutrpěl žádné vážné poranění, kromě bolesti břicha a nepříjemností spojených s cizím předmětem uvnitř těla.

Endoskopista Dr. Lorenzo Dioscoridi a jeho tým zkusili všechny běžné metody, obvyklé v případech extrakce. Podle slov zdravotnického personálu cizí předmět nedokázali odstranit pomocí několika různých standardních technik z důvodu tuhosti, hladkosti a velikosti objektu. To však vedlo k nutnosti být kreativní a vymyslet jiný a účinný způsob.

Nakonec přišli s vynálezem dvojitého drátu zasunutého do katetru, který vyrobili za účelem smyčky. Drát se jim podařilo provléknout přes předmět, utáhnout a vysunout z těla ven. Nová technika byla publikována v případových studiích s názvem „Nová endoskopická technika pro vyhledávání velkých cévních cizorodých těles a endoskopicky orientovaný přehled literatury“. A alternativa při zákrocích, když standardní endoskopické metody pro extrakci selhávají, je díky tomuto případu na světě.

Miroslav Romaniv

A v bizárech pokračujeme. Přečtěte si o španělské „malířce“, která vylepšila sakrální dřevěné sochy z 15. století. 

Komentáře