Chopin Vodka je první luxusní jednosladovou vodkou na světě, která byla vytvořena v 90. letech 20. století v malé tradiční rodinné palírně v Krzesku, v nedotčeném prostředí východního Polska, které je proslulé svou úrodnou půdou.

V areálu palírny, pocházející z 18. století, se vyrábí vysoce kvalitní produkt podle tradičních metod a receptury. Základní surovinou pro výrobu Chopin Vodky je brambor, žito a pšenice. Veškeré tyto suroviny pocházejí z blízkého okolí palírny, jak z vlastních polí, tak i od okolních farmářů, z nichž mnozí pracují v palírně více než 30 let.

Každá láhev Chopin Vodky odráží ve své chuti charakter lokálních surovin, z kterých byla vyrobena. Její název byl inspirován vynikajícím hudebním skladatelem Fryderykem Chopinem. Ve světě je považována za jednu z nejprestižnějších a je také nejoceňovanější vodkou mezi odborníky vůbec.

Chopin Distillery je rodinný podnik, jehož zakladatelem je Tadeusz Dorda. Členové rodiny Dordů pracují ve všech sférách podniku, čímž osobně zajišťují kvalitu všech jejich produktů od zasetí až po lahvování.

Brambor, pšenice, žito: ochutnejte rozdíl

Chopin Potato Vodka je přirozeně bezlepková a celosvětově nejvíce oceňovaná bramborová vodka. Každá láhev je spojením brambor, droždí a vody z artéské studny. Chopin Potato Vodku charakterizuje jedinečný krémový
a plný chuťový profil a podmanivé aroma s prvky vanilky a zeleného jablka.

Chopin Wheat Vodka je vyrobena z ozimé pšenice, ohromí vás svou decentní vůní chlebového těsta a slastné chuti medu v ústech. Dlouhá, vyrovnaná chuťová koncovka překvapí prvky karamelu.

K výrobě Chopin Rye Vodky se používá žito nejvyšší jakosti, je doprovázena neobvykle hedvábnou konzistencí, plnou chutí a bohatou vyváženou koncovkou s nádechem koření. Co víc, vodka ohromuje výraznou a přitom decentní vůní žitného těsta.

Více najdete na www.exclusivedrinks.cz

Komentáře