Ať už po železnici, autem, nebo letadlem – do Kitzbühelu se vždy dostanete snadno. Cesta do Kitzbühelu je jednoduchá – ať už z letišť v Mnichově, Inssbrucku a Salcburku, nebo vlakem přímo do nitra Alp, případně autem. Do Kitzbühelu je to zkrátka vždy kousek.

Kitzbühel je jedním z nejznámějších rakouských sportovních středisek. Město se nachází pod svahy hory Hahnenkamm, která je známá jedinečnými závody světového poháru v alpském lyžování. Jedná se však také o město s dlouhou a zajímavou historií. Poprové se o tomto místě zmiňují dokumenty kláštera v Chiemsee ve 12. století, v roce 1271 obdržel Kitzbühel městská práva a byl odehnán silnými hradbami. Během první a druhé světové války zůstal Kitzbühel daleko od center válečného dění, a tak si ho v historické podobě můžeme prohlédnout dodnes.

Pohodový příjezd vlakem

Vždy oblíbená varianta, ale nyní ještě důležitější než dříve – dorazte do Kitzbühelu vlakem, příroda vám za ekologicky přívětivou cestu jistě poděkuje. Cestování vlakem do Kitzbühelu je pohodlné a příjemné i díky tomu, že se z jednoho ze tří místních nádraží dostanete za krátkou chvíli nejen do centra města, ale i vašeho ubytování.

Cestování po Kitzbühelu

V Kitzbühelu se snadno obejdete i bez auta, město je přizpůsobené na přirozený pohyb zdejších návštěvníků. Můžete si tak užít horské prostředí v klidu a bez nutného popojíždění autem.

Když se procházíte po 750 let starém historickém centru, je jen na vás, abyste si užili jedinečnou atmosféru a čistý vzduch v nitru Alp. Narazíte na nespočet zajímavých míst, obchodů, kaváren a restaurací, ke kterým vám cesta nebude trvat déle než 15 minut.

Síť veřejné dopravy

Region Kitzbühel je protkán hustou sítí regionálních autobusů. Jízdní řády a další informace naleznete v bezplatné aplikaci města Kitzbühel nebo na webových stránkách www.vvt.at.

Veškeré informace k příjezdu do Kitzbühelu naleznete na arrival.kitzbuehel.com.

Komentáře