I z nevábné nádrže lze s jasnou vizí vytvořit záviděníhodný odpočinkový azyl. Právě do takového projektu se s vervou pustili dva američtí bratři.

Mohutná industriální nádrž původně sloužila na uskladnění plastových pelet, ale když se k ní dostali bratři z amerického státu Missouri, Taimoor a Rehan Nana, už nějaký ten pátek ležela opuštěná v zablácené lesní krajině na pozemku, který čerstvě zakoupila jejich sestra Sacha.

Místo toho aby se „trnu v oku“ čisté krajiny zbavili, rozhodli se jej raději zrecyklovat a přetvořit na víkendový domek.

FOTO: Ze špinavé industriální nádrže v luxusní víkendový domek

Ze špinavé industriální nádrže v luxusní víkendový domek - 1006_houses-junk03-1000×667Ze špinavé industriální nádrže v luxusní víkendový domek - landscape-1498246936-tank-conversion-3Ze špinavé industriální nádrže v luxusní víkendový domek - landscape-1498247646-tank-conversion-5Ze špinavé industriální nádrže v luxusní víkendový domek - sd-aspect-1498246985-tank-conversion-4Ze špinavé industriální nádrže v luxusní víkendový domek - 1498246733-tank-conversion
Další fotky
Ze špinavé industriální nádrže v luxusní víkendový domek - 1006_houses-junk04-1000×750

Spolu s kamarádem Kylem cisternu za neuvěřitelných pět dní zcela transformovali. Nejpůsobivějším prvkem se stala obrovská kruhová okna, která byla vsazena na obou koncích nádrže a vytvářejí tak pouze tenkou „neviditelnou“ hranici s okolním světem. Do jejího boku pak bratři vyřízli skleněné dveře s panoramatickým výhledem.

Miniaturní, ale plnohodnotný domeček v sobě ukrývá vše podstatné – útulnou ložnici, obývací prostor, kuchyňku i koupelnu. Bonusem se stala dřevěná venkovní veranda s vestavěnými lavicemi pro relax na čerstvém vzduchu.

Američan „zrecykloval“ Boeing 727. Letoun stojící uprostřed lesa se stal jeho novým domovem

Na to, že se kdysi jednalo pouze o průmyslovou nádrž, stále upomíná původní patinová fasáda, tolik žádaná v dnešním moderním designu.

Bratři celý proces zaznamenali v rámci americké televizní show You Can’t Turn That Into A House, která představuje divákům co vše se dá transformovat v nezvyklý obytný prostor.

Jan Králík

Komentáře