„Nešikovný“ farmář si jednou „šikovnou“ ranou sekerou zajistil živobytí a slávu z kuřete, které přežilo vlastní smrt a přes rok se vesele promenádovalo bez hlavy před zraky nevěřících lidí.

10. září roku 1945 – to bylo datum porážky asi padesáti kuřat farmářské rodiny ze státu Colorado. Hlavičky, peří a tělíčka létala sem a tam, smrťák dobře konal svojí práci, než přišel farmáři Lloydu Olsenovi pod sekeru pětiměsíční kohoutek se jménem Mike.

FOTO: Zázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy

Zázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - _85456544_mike_headless_getty976Zázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - Screenshot_20190202-120450Zázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - 58a3f9880864ed5ff7460321b20afdc4_770x950Zázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - mike_w_unattached_head_high_resolution_-cropZázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - miraclemike
Další fotky
Zázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - Mike-the-Headless-Chicken-in-1945-Steve-and-Denise-HightZázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - _85457689_lloyd-and-clara976Zázračné „zombie kuře“ žilo 18 měsíců bez hlavy - awof5if2m1221

Mladý kohout sice rukou svého pána přišel o hlavu, ne však o život. Olsen oddělil hlavu, ale nepřesekl krční tepnu a neporušil centrum zadního mozku, Mike tak stále pobíhal okolo špalku a vedle své odseknuté hlavy, jakoby právě před zraky svého pána nezemřel.

Olsen se z pohledu na zombie kuře nezbláznil, ale místo toho se ještě téhož dne na místním tržišti sázel s lidmi o pivo a peníz, že má skutečné živé kuře bez hlavy. A tak započala sláva „Zázračného Mikea“.

Lloyd Olsen se s manželkou Clarou a kohoutem Mikem vydali na turné po USA s vyhlídkou slušného výdělku (na vrcholu si přišli až na dnešních 51 tisíc dolarů měsíčně). Dekapitovaného kohouta udržovali při životě tekutou stravou, zatímco se stále pokoušelo bezhlavě zobat a kokrhat. Na turné Mikea navštívila spousta novinářů i lékařů, kteří tak mohli případ zdokumentovat a potvrdit, že se nejedná o hoax.

Mumifikovaný pes nalezený ve stromě překvapil chataře aneb v čase uvíznutá zvířata vypráví bizarní příběhy

Sláva Olsenových trvala 18 měsíců až do Mikeovi druhé smrti. V noci je vzbudil zvuk dusícího se zvířete. Stříkačku, pomocí které ptákovi čistili krk, nechali kdesi na pódiu a nemohli tak rychle zareagovat. Mike se udusil. Tentokrát už opravdově. Olsen se nedokázal smířit s tím, že nechal z nedbalosti zemřít svou „husu, která snáší zlaté vejce“ a až do posledních let svého života tvrdil, že kohoutka prodal.

Jan Králík

Komentáře