Alain Delon, francouzský filmový a divadelní herec, byl mnohými označován za mužský sexuální symbol 60. let. Delon se tak celou svou kariéru potýkal s předsudkem, že za svůj úspěch může vděčit především tomu, že je pohledný.

Je pravdou, že hezká tvářička Delonovi zařídila jeho první hereckou smlouvu, kterou podepsal s kontroverzním producentem Davidem O. Selznickem. Ten mu nabídl práci právě kvůli jeho charismatu. A také pod podmínkou toho, že se mladík naučí anglicky. Bylo by ale značně nespravedlivé tvrdit, že si Delon kariéru vybudoval pouze na svém vzhledu. V naší galerii se podívejte na 10 úspěšných filmů, ve kterých tento francouzský herec, často srovnávaný se samotným Jeanem-Paulem Belmondem, účinkoval.

FOTO: TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon

TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - Le-SamouraiTOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - The-Swimming-Pool-1969TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - Eclipse-1962TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - The-Leopard-1963TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - The-Last-Adventure-1967
Další fotky
TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - Rocco-and-His-BrothersTOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - Mr.-Klein-1976TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - Purple-Noon-1960TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - The-Sicilian-Clan-1969TOP 10 filmů, ve kterých si zahrál Alain Delon - Le-cercle-rouge

Každý z uvedených filmů se může pyšnit řadou zajímavostí, a to ať už přímo z natáčení, nebo i z Delonova života v době, kdy se snímek točil. Za zmínku určitě stojí film Samuraj z roku 1967, ve kterém Francouz ztvárnil osamělého nájemného vraha. Na motivy tohoto snímku totiž vznikla legendární série videoher pod názvem Hitman, která uchvátila miliony hráčů po celém světě. Do dnešního dne vycházejí nová pokračování této nesmrtelné ságy. Rok po natáčení filmu byl dokonce sám herec podezřelý z vraždy svého bodyguarda Stevana Markoviće. To Jean-Pierre Melville, režisér Samuraje, s nadsázkou komentoval slovy, že v jedné ze scén je Alain Delon natolik přesvědčivý, jako by „právě zabíjel Markoviće“.

Michal Švehla

Herecké legendy, které mají styl: Alain Delon

Komentáře