Další z pro Čechy přívětivých lyžařských středisek, tentokrát v údolí Paznauntal, nabízí obří horský areál propojený se švýcarskou (bezcelní) stranou. Což je právě pro Čechy, kteří levným alkoholem nepohrdnou, dvojnásob vábný benefit. V Ischglu se navíc konají koncerty doslova světových hvězd (namátkou Peter Gabriel nebo Lenny Kravitz) a strávit zde týden tak znamená jednu velkou párty. Pokud se vám proto zamlouvá spojit příjemné s příjemným, neváhejte více!

Vesnička Ischgl v rakouské spolkové zemi Tyrolsko je příslovečnou mekou všech milovníků zimních sportů a lyžařských nadšenců. Pro ty české to platí dvojnásob, a to už jen z prozaického důvodu dobré dostupnosti. Návštěvníkům nabízí celých 218 kilometrů sjezdovek, 38 kilometrů tratí pro běžecké lyžování, 39 lanovek a bohaté kulturní vyžití. Což je, přiznejme si, větší než malé množství. Mnohonásobně.

Nově v sezóně 2018/2019 se Ischgl pyšní novou kabinovou lanovkou Gampen E4. Tato lanovka drží (kromě nosných lan) světový rekord. Jde totiž o jedinou šestimístnou kabinovou lanovku, která překonává úctyhodné převýšení 924 metrů.

A náš tip na après ski v Ischglu? Kuhstall neboli „Kravín“!

Náš tip na après ski v Ischglu? Kuhstall neboli „Kravín“!

Ischgl láká také na zajímavé kulturní akce. Těšit se můžete na sérii koncertů pod otevřeným nebem „Top of the Mountain“, après-ski, nákupy nebo špičkovou gastronomii. Najdete zde bezpočet restaurací, hostinců, svérázných horských chat a středomořských ischglerských lokálů. Týmy kuchařů připravují pokrmy jak podle tradičních receptů, tak moderní a kreativní jídla, na která budete ještě dlouho vzpomínat. Při přípravě jídel jsou samozřejmě hojně využívány regionální produkty.

Vše o dovolené v Ischglu: ischgl.com

+ A kam dále?

Ski amadé

Spojením pěti lyžařských areálů (Hochkönig, Salzburger Sportwelt, Großarltal, Gastein a Schladming-Dachstein) vznikl největší rakouský lyžařský zážitek, který nabízí 760 kilometrů sjezdovek, 270 lanovek a 260 horských chat. Ski amadé je lyžařským nebem pro všechny lyžaře, snowboardisty i freeridery. Těšit se můžete na perfektně upravené sjezdovky, snowparky, funparky i freeride trasy.

Všech pět regionů nabízí od loňské zimy různé zážitkové dny pod heslem „Ski amadé- Made my Day“. Ski amadé je oblastí pro celou rodinu, proto má speciální nabídky i pro své nejmenší návštěvníky. Velmi výhodný je „Mini’s Week“, který nabízí bohatý doprovodný program pro děti, kurzy lyžování, zapůjčení lyžařského vybavení a skipas pro děti do 6 let.

Požitkáři si nesmí nechat ujít týden lyžování a vinařských požitků s nejvýše položeným framářským trhem v Alpách, který probíhá od 16. do 23. března 2019.

Podrobné informace na: skiamade.com

Innsbruck

V Innsbrucku se spojuje prostředí a nálada historického města s pestrou sportovní nabídkou lyžařských oblastí. Lyžování, běžkování, sáňkování, zimní túry, freeride, snowparky- to vše máte pohodlně v dosahu z centra Innsbrucku. Přes den se můžete věnovat zimním aktivitám a večer obdivovat místní památky a architekturu nebo si užívat innsbrucký kulturní život. Najdete zde bezpočet muzeí, nákupních možností, koncertů a výstav.

Kdo míří do Innsbrucku, nesmí opomenout ani místní špičkovou gastronomii. Ochutnáte tradiční tyrolské i celorakouské speciality z prvotřídních regionálních surovin- vídeňský řízek, císařský trhanec nebo ravioly plněné špenátem.

Více informací na: innsbruck.info

Miloš Štěpař

Komentáře