Nastává čas, kdy počasí vytáhne svoje trumfy – déšť, sníh, bláto. Nejlépe kombinace všeho. A i když nejsme z cukru, nepotřebujeme mít písek až za ušima. Současně dobrá péče o oblečení a doplňky jen prodlužuje jejich životnost a uchovává je krásné. Proto ne – nejsou to vyhozené peníze, ale investice, která se vám vrátí.

Vybrali jsme čtyři základní či dokonce zásadní pomocníky nejen do zimního období, ale takřka během celého roku. Ano s nástupem extrémnějších povětrnostních podmínek se jejich užití zvyšuje. Neodsuzujte – vyzkoušejte.

 

Deštník

Kvalitní deštník by měl mít v šatně každý muž. I když se třeba nejčastěji přemisťujete po městě autem, nikdy nevíte, komu byste ho mohli nabídnout. Ať už obchodnímu partnerovi nebo dámě v nouzi. V krajním případě ho můžete použít jako obrannou pomůcku v temné uličce.

Jak vybrat kožené rukavice

Současně se do něj vyplatí investovat. Takže nic, co se skládá. Skládací deštníky nechme bezedným dámským kabelkám. Vybírejte z klasických deštníků. Připouštíme, že je to starost navíc. Myslet na něj a nikde ho nezapomenout. Udělejte z toho zábavu a povyšte ho na regulérní módní doplněk. Správný deštník by měl mít pevnou konstrukci. Už kvůli sobě dbejte i na to, aby manipulace s ním byla co nejjednodušší.

Než někam vejdete, deštník stáhněte, mírně s ním klepněte, ať opadnou kapky vody. Po vstupu do místnosti deštník uložte na vyhrazené místo. V obchodech pak využívejte igelitových návleků, ať neděláte loužičky.

deštník London Undercover, 150 dolarů, prodává Mr Porter

 

Napínáky

Současně déšť není jen o deštnících. Voda svým způsobem škodí i botám. Po návratu z venku rozhodně dejte svoje boty na napínáky. Že jsou nejlepší cedrové, jsme psali už několikrát. Dobře pohlcují vlhkost a současně boty provoní. Řada mužů svoje boty dá pod topení s tím, že je to nejlepší řešení. Spíš naopak. Boty se vysušují a kroutí. Jako křížaly. Ta parafráze s ovocem (hodně drahým ovocem) na ně sedí, i co se uchovávání týče. Mnohem lépe než pod topením jim bude na nějakém dobře větraném místě. Pak je klasicky ošetřete krémem a uložte do botníku v dust bagu nebo jak jste zvyklí.

cedrové napínáky Loake, 1 390 Kč, prodává Le Premier

 

Gumáky

Gumáky… wellingtonky… holínky… To je trochu boj. Je to pořád bota primárně určená do horšího terénu. Mimo městské dlažební kostky. Dámská móda tento trend ovládla a holínky povýšila na módní záležitost. Některé dívky a ženy je kvůli nápaditému designu nosí i v tom největším horku. Což lehce postrádá logiku. Přesto pokud tomu počasí skutečně odpovídá, vytrvale prší a vy se chcete v neděli odpoledne zahřát miskou polévky v centru města, vezměte holiny. Nemá smysl si hrát na elegána v naprosto rozmočených oxfordkách. Když to doženete pěkným sakem/kabátem, tak není problém. Současně nejsou holínky jako holínky. Značka Hunter dělá spíš outdoorovější variantu s masivnější podrážkou, které působí docela jezdecky. Oproti tomu tolikrát haněná značka Crocs jeden čas taky dělala docela solidní městkou variantu.

holínky Hunter, 130 euro, prodává hunterboots.com

 

Galoše

Pro někoho retro záležitost či dokonce archaický přežitek. Jiný nemusí vědět, o čem je řeč, protože se na mnoho let vytratily z arsenálu českých mužů. Termín galoše označuje původně gumový ochranný návlek na boty vhodný do bláta, deště či sněhu. Chrání boty před nepříznivým počasím, udržují je čisté a především hezké. Jasně, není to hitparáda designu, ale berte to ryze jako funkční záležitost. Boty za sedm a více tisíc si zaslouží jistý komfort. My si oblíbili galoše, které vyrábí norská firma Swims a doručuje i do České republiky.

galoše Swims, 70 euro, prodává swims.com

Boty, které nutně potřebuje váš podzimní a zimní šatník. Sorely trumfnou mráz i plískanici

Komentáře