Jste to, s kým spíte! Alespoň vy, dámy. Podle studie vypracované vědci z University of Seattle ženy udržují a nesou živou DNA z každého muže, s nímž mají nebo měly pohlavní styk.

Když vědci zkoumali ženský mozek, ukázalo se, že je ještě tajemnější než jsme si původně mysleli.

Studie zjistila, že ženské mozky často obsahují „mužský mikrochimérismus“, tedy přítomnost mužské DNA, která pochází od jiného jedince. Ty jsou geneticky odlišné od buněk, které tvoří zbytek ženy.

Studie uvádí, že 63% z testovaných žen mělo v mnoha oblastech mozku přítomný mužský mikrochimérismus. To znamená, že 63% žen nese mužské buňky DNA, které žijí v jejich mozku. Vědci chtěli vědět, odkud pochází DNA mužského pohlaví. Pokud si (tak jako nejspíše většina lidí) myslíte, že od otců, nemáte pravdu. DNA otce se spojí s matčinou, aby vytvořila jedinečnou DNA dítěte. Odkud tedy mužská DNA vyskytující se u žen může pocházet?

Po vyvrácení několika nabízejících se možností (např. těhotenství mužského pohlaví), došly vědci k závěrů, že zdrojem mužských DNA buněk žijících v ženských mozcích může být vedle jiného pohlavní styk.

Pro ženy má tento objev velmi důležité důsledky. Každý muž, se kterým žena měla pohlavní styk a absorbovala jeho sperma, se stává její nedílnou součástí po celý život.

Žalostná fakta: stávají se z nás asexuálové. Pětina dospělých žije bez sexu. Proč už milování nepotřebujeme?

Musíte mít na paměti, že sperma je živé. Tak například, pokud je v ústech ženy či děvčete, tak v souladu se svojí přirozeností  plave a plave, vylézá do nosních průchodů, do vnitřního ucha a za oči. A pak se začne zavrtávat. Vstupuje do krevního oběhu a shromažďuje se v mozku a páteři. Připadne vám to strašidelné? Zbytečně. Naopak se na pohlavní styk můžete konečně dívat jako na cosi obohacujícího.

Erik Fiedler

Komentáře