První pokus o vraždu na území Antarktidy se odehrál na izolované ruské výzkumné stanici Bellingshausen na ostrově King George v souostroví Jižní Shetlandy. Ruští vyšetřovatelé zkoumají verzi událostí, ve které hráli hlavní roli dva výzkumníci. Obviněný Sergej Savitsky uvedl, že důvodem jeho útoku bylo, že jím napadený Oleg Beloguzov neustále všem kolegům prozrazoval pointy knížek, které měli zrovna rozečtené.

Soužití ruských kolegů Sergeje Savitského (55) a Olega Beloguzova (52) za polárním trvalo čtyři roky. Rozuměli si dobře. Tedy až do chvíle, než začal mladší z mužů dělat staršímu naschvály. Protože mu neustále prozrazoval konce knih, které ještě nepřečetl, Savitsky popadl nůž a bodl Beloguzova přímo do srdce!

Chlapci čekají, co to udělá.

Proč se ženy dožívají vyššího věku než muži? Nesnaží se zabít tím nejhloupějším způsobem

Oleg byl převezen na jednotku intenzivní péče do chilské nemocnice. Podle dostupných informací by měl by být mimo ohrožnění života.

Vášnivý čtenář Savitsky se zase musel vrátit do Ruska. Tam teď v domácím vězení čeká na výsledky vyšetřování a na soud. Cenou útěchy mu může být to, že se stal vůbec prvním člověkem v historii, který byl obviněný z pokusu o vraždu na Antarktidě. A že má konečně klid na čtení.

Petr Starý

Z ledového sevření ho zachránily vlastní exkrementy. Polárník Peter Freuchen dobyl mrazivý sever i zhýčkaný Hollywood

Komentáře