Většina z nás by se pravděpodobně shodla na tom, že hororové klasiky z konce minulého století budou v současné kinematografii hledat řádnou konkurenci jen velmi těžko. I přesto se od roku 2000 objevilo několik originálních počinů, které si zaslouží naši pozornost. Tedy alespoň podle diváků na online filmové databázi IMDb.

Zapomeňte na chvíli na Vymítače ďábla a Mlčení jehňátek a přece jen zkuste dát šanci některým z hororů, které za posledních 19 let vznikly. V aktuálním seznamu, který je prakticky denně aktualizován na internetové filmové databázi IMDb, se můžeme dopátrat divácky nejúspěšnějších filmů tohoto žánru, a to právě od roku 2000. Na deset nejlepších se máte možnost podívat v naší galerii.

FOTO: Máte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000

Máte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - what-we-do-in-the-shadowsMáte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - serie-saw-se-vraci-co-o-projektu-zatim-vimeMáte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - American-Psycho-16Máte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - quiet-place-monsters-john-krasinski-1139631-1280×0Máte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - 988922
Další fotky
Máte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - 5062712-img-kviff-karlovy-vary-film-festival-climax-v0Máte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - get-outMáte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - I-Saw-the-Devil_Choi-Min-sikMáte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - let-the-right-one-inMáte pro strach uděláno? Vyberte si z TOP 10 hororových filmů od roku 2000 - shaun-of-the-dead-1-1024×576

V žebříčku nenajdete jen čistě hororové snímky, hned první místo totiž okupuje film, který je známý i pro své komické prvky. Ale i tak nám seznam přináší několik opravdu povedených kousků, které mají s komedií společného pramálo nebo spíš vůbec nic. Zvláštní je, že do nejlepší desítky se nedostal Bird Box, snímek z minulého roku se Sandrou Bullockovou v hlavní roli. Bird Box byl publikován společností Netflix, která si zakládá na kvalitním hereckém obsazení a poutavém příběhu. Není tedy divu, že film sbírá velmi kladné recenze na všech frontách. Jen na čestné místo v žebříčku fanoušků na IMDb si bude ještě muset chvíli počkat.

Překvapivě tři místa z deseti pak zaujímají počiny, které spatřily světlo světa během posledních dvou let. To je možná dobré znamení, co se hororového řemesla do budoucna týče. A my, jako správní fanoušci, si nemůžeme přát nic jiného, než aby byla pomyslná laťka posouvána co nejvýše. Snad se tedy v příštích letech dočkáme více originálních filmů a méně pokusů o vyždímání staré značky nesmyslným rebootem.

Michal Švehla

13 hororových filmových příběhů, které se bohužel skutečně staly

Komentáře