Kentucky – jižanský americký stát a rodiště oblíbeného fast foodu Kentucky Fried Chicken s křupavými kuřecími kousky. Tenkrát v roce 1876 však z nebe nepadala pečená drůbež, ale kusy červeného masa. Zvláštní jev však má své bizarní vysvětlení.

Neobvyklá sprška zastihla jednoho březnového rána roku 1876 kentucké město Rankin. Z čistého slunečného nebe bez mráčků počaly znenadání padat kusy červeného masa různé velikosti – od malých „vloček“ až po flákoty velké 10×10 centimetrů. Pozemek o rozloze 91×46 metrů byl zasypán neobvyklým „masobitím“, které by podle výpovědi svědků v klidu naplnilo „celý koňský vagón“.

FOTO: Mohli za „masový déšť“ mrchožraví ptáci?

Mohli za „masový déšť“ mrchožraví ptáci? - rk69y3_2400-1Mohli za „masový déšť“ mrchožraví ptáci? - imageMohli za „masový déšť“ mrchožraví ptáci? - black-vultureMohli za „masový déšť“ mrchožraví ptáci? - 70706141Mohli za „masový déšť“ mrchožraví ptáci? - web_h_a1_2854_6_black-vulture_melyssa_st.-michaelapa_2016-adult
Další fotky
Mohli za „masový déšť“ mrchožraví ptáci? - istock-498502568_2400

Farmářova žena paní Crouchová v době incidentu zrovna na zahradě vyráběla voňavé mýdlo a děsivý jev ji zahnal do domu. Spolu s manželem věřili, že se jednalo o hrozivé božské znamení. Mnozí obyvatelé se však děsivého omenu nezalekli a někteří maso dokonce ochutnali. Většině se zdálo, že šlo o kusy hovězího, ti, co maso ochutnali, se přikláněli spíš k chuti jehněčí nebo jelení.

Senzace samozřejmě neunikla ani dobovému tisku a tak byly flákoty masa poslány na rozbor – podle některých z doktorů se nejspíš jednalo o plicní tkáň z koně nebo lidského novorozence, dále o kusy svaloviny a chrupavky. Tak či onak šlo skutečně o maso.

Krvavý déšť opravdu existuje. Znepokojivý jev ale nemá na svědomí boží hněv ani motýli

A jak se vlastně maso na zahradu paní Crouchové sneslo z čistého nebe? Podle nejrozšířenější a nejakceptovanější teorie za onen krvavý jev mohou kondoři. Tito mrchožravci, kterých v Kentucky nebylo málo, se v případě ohrožení snaží zbavit zvracením přebytečné váhy. Hejno kondorů s plnými břichy mršin tak nejspíš onoho dne za letu hromadně zvracelo a nevědomky tak lidem poskytlo další mysterium, které zaměstnávalo a někomu stále zaměstnává mozek do dnešních dnů.

Jan Králík

Komentáře