K ne až tolik překvapujícímu závěru došla skupina vědců, která se snažila najít spojitost mezi inteligencí a politickými preferencemi průměrného občana České republiky.

„Všimli jsme si, že u některých parlamentních stran je většina jejich volební základny tvořena naprostými imbecily. Především se jedná o KSČM, těsně za ním je pak v závěsu SPD,“ vysvětluje vedoucí výzkumu Karel Pravda.

Vládní hnutí ANO zradil první přeběhlík. Vojtěch se přidal na stranu COVIDu-19

„Musíme ovšem také zmínit, že ačkoliv ne každý, kdo volí hnuti ANO, je naprostý vůl, i průměrně IQ voličů této strany poslední roky závratně klesá,“ dodává Pravda. „Je to ale také dáno tím, že Andrej Babiš velkou část „chytřejších“ příznivců za poslední roky ztratil, proto se nyní průměrný volič ANO pohybuje na hladině IQ zhruba 96.

U SPD je výsledek jen o pár jednotek horší, konkrétně tedy 88. U KSČM se bohužel nepodařilo změřit přesnou hodnotu, protože v několika případech byl výsledek záporný. Vědci se shodují, že k tomuto ojedinělému úkazu dochází z jednoho sprostého důvodu. Podle všeho totiž komunistům chybí ta část mozku, kterou se přemýšlí.

U ostatních parlamentních stran nebyla nalezena žádná významná spojitost mezi inteligencí a volebními preferencemi.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře