Před pár dny se věrný komunista Zdeněk Ondráček, kterého všichni známe pod přezdívkou mlátička, rozhodl navrhnout Ústřednímu krizovému štábu, aby vysokoškoláci pracovali povinně na polích. Nově však usoudil, že absolventi Vysoké školy života mají spoustu volného času, a proto možná navrhne, aby se ke studentům připojili. Ti samozřejmě zuří.

Na poli bude brzy plno

Zdá se, že kromě vysokoškolských studentů mají spoustu volného času i absolventi Vysoké školy života, kterých se v posledních týdnech urojilo jako hub po dešti. Dokazují to především svou aktivitou na sociálních sítích a především v diskuzích na serveru Novinky.cz, kde se vyjadřují velmi pozitivně k návrhu Ondráčka poslat studenty na pole. Absolventi Vysoké školy života (VŠŽ) totiž v současné době do práce nemusí, protože mnoho fabrik a montážních linek jsou zavřených. Sedět doma za 80 % výplaty jim dává spoustu volného času, který zahání všemožnými způsoby. Kromě popíjení europiva se absolventi VŠŽ vyžívají v přikyvování a chválení všech zákazů, které v současné době v naší době panují.

FOTO: Velká galerie českých komunistů, kteří patří na pole

Velká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - Marta_Semelová_2014-09-29_3752Velká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - 870px-Vojtěch_Filip_2013_(cropped)Velká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - jiří dolejš wikipedieVelká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - ondráčekVelká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - grospič
Další fotky
Velká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - Katerina_Konecna_2019Velká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - ovteplice.czVelká galerie českých komunistů, kteří patří na pole - ransdorf

Když se komunistická mlátička Ondráček dozvěděla o tom, že se absolventi VŠŽ v karanténě doma flákají, rozhodl se je rovněž zahrnout do návrhu o povinné práci na studentů na poli. To se jim samozřejmě nelíbí a agresivně se vůči tomu ohrazují. „Nestudoval jsem celej doktorát na VŠŽ v oboru velebení Ruska, abych trávil svůj volnej čas na poli. Je karanténa, takže ať se stát stará. Jo a stejně si myslim, že ty studenti by tam měli jít makat, když to říká pan Ondráček,“ sdělil světu na svém Facebooku pan Novák z Ostravy, který pracoval jako horník a nyní je nezaměstnaný, protože má až příliš vysokou kvalifikaci.

„Mrtki,“ okomentoval v diskuzi nový návrh zarytého komunisty pan Aleš z Mostu. Říká se, že je lepší osmička na poli než dvanáctka ve fabrice, takže si myslíme, že je to dobrý nápad, který by mohl spojit (ne)pracující dělnickou třídu, která se prezentuje životním vzděláním, společně s opravdovými vysokoškoláky, kteří se učí na zkoušky a snaží si najít brigádu nebo zkrácený úvazek v oboru. Nicméně pole by mohlo být neutrální půdou, která by spojila obě sociální skupiny, které by se za běžných okolností maximálně tak pohádali v internetové diskuzi.

Když se tuto zprávu dozvěděli členové KSČM, tak byli štěstím bez sebe, a nápad je tak ohromil, že navrhli, že se na pole rovněž chystají a přidají ruku k dílu. Vzhledem k tomu, že se průměrný věk člena KSČM blíží ke stovce, tak je velmi pravděpodobné, že přijedou komunisté z domovů důchodů. „Je to lepší než čekat na smrt v důchoďáku, kde ošetřovatelky šíří koronavirus,“ sdělila našemu webu paní Alena z nejmenovaného domova seniorů, kde žije už přes 40 let.

A kdo další si zaslouží poslat povinně pracovat na pole?

Ferrari Lakatoš

Komentáře