Pryč jsou doby, kdy byla Volva chladnými vozy s konzervativním designem a minimálním sex appealem. Časy se mění, a tak když přebíráme na test model S60 ve výbavě R-Design, musíme si pořádně promnout oči, jestli má tento švihák na masce chladiče opravdu logo Volvo.

„Es šedesátka“ je nádherným kouskem automobilového designu od přídě k zádi, od střechy až po kola. Stále z něj čiší jistý minimalismus, který se ale skvěle snoubí s uhrančivou červenou barvou a různými pro Volvo charakteristickými prvky. Z boku vyniká dlouhá přední kapota a silueta, která se spíše než k sedanu blíží ke kupé. Zepředu jsou jasným poznávacím znamením LED světla denního svícení, které mají typický tvar Thorova kladiva, zezadu pak S60 poznáte podle typické grafiky lamp, která opisuje hrany zádě. Ve výbavě R-Design pak najdete i další velmi sympatické prvky, jako je například přední nárazník s velkými otvory pro nasávání vzduchu, nádherná dvacetipalcová kola, velké chromované koncovky výfuků a leskle černé designové doplňky. Ve stejné černé barvě jsou také zpětná zrcátka, která tak kontrastují s nádhernou červenou metalízou „Fusion Red“.

Také v interiéru se vše nese v duchu střídmé elegance. Na povel máte tříramenný multifunkční volant, v kapličce za ním digitální přístrojový štít a na středovém panelu přehledný infotainment s displejem orientovaným na výšku, který obklopují obří výdechy klimatizace. Vše je laděno do černé, a to včetně obložení stropu, temnotu „rozbíjí“ kromě displejů ještě vkusné hliníkové obložení.

Po nastartování zůstává ve skvěle odhlučněné kabině klid, o to větší překvapení je, jak Volvo S60 jezdí! Čekali jsme všechno, ale aby se z kdysi relativně nudného kočáru stala zábavná limuzína, to nás překvapilo. Perfektní a přesné řízení pošle auto tam, kam mu ukážete, a skvěle naladěný podvozek vyžehlí drtivou většinu nerovností, byť ony krásné dvacítky na nízkoprofilových gumách mu zrovna moc nepomáhají. A výkon? Toho je také dostatek, byť dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec není zrovna trhač asfaltu. Sympatických 184 kW (250 koní) ale dokáže s Volvem zacvičit.

Volvo S60 T4 R-Design si můžete pořídit za 1 102 900 Kč, námi testovaná verze T5 R-Design přijde na 1 182 900 Kč. Za prémiovou limuzínu, která nejen skvěle vypadá, ale i skvěle jede, je to velmi příznivá cena.

Miloš Štěpař

Prozíraví Švédové vědí, že na designu záleží. Apartní Volva berou Evropu útokem

Komentáře