Otec a syn podomácku stavějící Lamborghini dostali ten nejhezčí dárek přímo od automobilky!

Sterling Backus je nenápadný učitel fyziky na univerzitě v Coloradu. Znáte takový ten mýtus o fyzikářích, kteří žijí jen pro své poučky, jezdí starým omláceným Volvem a v hospodě s nimi bývá nuda? Sterling takový rozhodně není, dokonce se svým synem hraje videohry. A po dohrání Forzy Horizon dostal geniální nápad. Všechny vozy pro videohru musely vzniknout jako věrné modely opravdových aut, zpracované do posledního detailu. Kdyby měl Sterling k takovému pokročilému geometrickému zpracování přístup, určitě by se mu povedlo postavit, resp. vytisknout na 3D tiskárně kopii, která by se zatraceně blížila originálu.

FOTO: Vánoční zázrak: Falešné Lambo se proměnilo v pravé

Vánoční zázrak: Falešné Lambo se proměnilo v pravé - backus_finalVánoční zázrak: Falešné Lambo se proměnilo v pravé - backus5Vánoční zázrak: Falešné Lambo se proměnilo v pravé - backus1Vánoční zázrak: Falešné Lambo se proměnilo v pravé - backus6Vánoční zázrak: Falešné Lambo se proměnilo v pravé - backus3
Další fotky
Vánoční zázrak: Falešné Lambo se proměnilo v pravé - backus4

Tahle zkratkovitá myšlenka se nakonec proměnila v dvouleté snažení. Sterlingovi šlo samozřejmě hlavně o díly karoserie, které vytisknul, pro větší pevnost obalil karbonovými vlákny a slepil k sobě speciálním lepidlem. Co se týče podvozku a pohonu, využil služeb domácího týmu a falešné Lambo posadil na platformu od GM s osmiválcovým motorem LT1 ze staré Corvette. K dobru mu ovšem přidal dvě turbodmychadla a posadil ho, jak se na Lambo sluší, doprostřed vozu, tj. za záda řidiče. Výkonově proto tahle replika nemusí originálu zůstat vůbec nic dlužna. A aby byla iluze dokonalá, koupil Sterling světlomety, volant a další díly interiéru přímo od Lamborghini.

Už v říjnu Sterling svého nenalakovaného Frankensteina poprvé nastartoval a vidět poměrně věrné Lambo s typickým zvukem amerického osmiválce je… no jednoduše surreálné. Videoklip zjevně neuniknul ani zástupcům automobilky Lamborghini. Italové ze sousední vesnice, mluvíme samozřejmě o Ferrari, jsou v tomhle směru známí spíše rozesíláním žalob, ale u Lamborghini pamatovali na ducha Vánoc a poslali Sterlingovi a jeho synovi vskutku vypečený present.

Automobilka totiž dvojici čiperných automechaniků na dva týdny zapůjčila opravdové Lamborghini. To aby měli s čím srovnávat a věděli jakým směrem svůj vysněný vůz ladit a piplat. Italská značka samozřejmě dodala, že v žádném případě další šikuly nenabádá k tomu, aby si doma stavěli Lamba, ale rozhodně smeká před Backusovou trpělivostí a vynalézavostí. A než utřete slzu, uvědomte si, že tohle perfektně zpracované dvouminutové video je velkým PR pro samotnou automobilku, která spolu s autem poslala profesionální štáb, aby vše zachytil.

K záměně samo domo Aventadora za opravdového italského plnokrevníka však došlo uprostřed noci, aby malý kluk po otevření garáže mohl udiveně vydechnout a projet se v tom opravdovém autě z videohry. Tenhle sváteční patos jednoznačně schvalujeme.

Václav Rybář

Komentáře