Polka Tillie Klimek dokázala na den přesně predikovat smrt lidí žijících v blízkém okolí. Proroctví se Tillie prý zjevovalo ve snech, ve skutečnosti to však byla právě ona, kdo v rukou držel otěže fatálního osudu svých blízkých a známých.

Otylia „Tillie“ Gburek Klimek, narozená roku 1876, emigrovala z Polska do Spojených států ještě jako nemluvně spolu se svými rodiči. I když v Americe strávila téměř celý život, nikdy se nenaučila hovořit plynule anglicky. Se silným polským přízvukem pak prorokovala poslední dny svým manželům, partnerům či sousedům.

Prvním na smrtelném seznamu se objevil Tillienin manžel Joe Mitkiewicz. Po téměř dvaceti letech „šťastného“ manželství oznámila Tillie roku 1914 přátelům a sousedům, že měla snovou vizi – Joe v ní onemocněl a o pár týdnů zemřel. „Předtucha“ se stala skutečností, Joe zemřel na zástavu srdce a Tillie získala peníze z jeho životní pojistky.

FOTO: „Vím, kdy zemřeš!“ vykládala Tillie Klimek s „nadpřirozenými“ schopnostmi manželům. Ve skutečnosti byla chladnokrevnou vražedkyní

„Vím, kdy zemřeš!“ vykládala Tillie Klimek s „nadpřirozenými“ schopnostmi manželům. Ve skutečnosti byla chladnokrevnou vražedkyní - 1_BO-zJiOTTe5fNdzjMFn-Qw„Vím, kdy zemřeš!“ vykládala Tillie Klimek s „nadpřirozenými“ schopnostmi manželům. Ve skutečnosti byla chladnokrevnou vražedkyní - 1_-AfEjIorDHkuVtLKxfsAWA„Vím, kdy zemřeš!“ vykládala Tillie Klimek s „nadpřirozenými“ schopnostmi manželům. Ve skutečnosti byla chladnokrevnou vražedkyní - 1_uiRFGACtK5IPFjRL6nOBkA„Vím, kdy zemřeš!“ vykládala Tillie Klimek s „nadpřirozenými“ schopnostmi manželům. Ve skutečnosti byla chladnokrevnou vražedkyní - 1_Nk7p87x568ACis3febZ7bA„Vím, kdy zemřeš!“ vykládala Tillie Klimek s „nadpřirozenými“ schopnostmi manželům. Ve skutečnosti byla chladnokrevnou vražedkyní - 1_RDRzwlqKgA5rRfxnr3TltA
Další fotky
„Vím, kdy zemřeš!“ vykládala Tillie Klimek s „nadpřirozenými“ schopnostmi manželům. Ve skutečnosti byla chladnokrevnou vražedkyní - 1_mj7WRMhOgAvg6T6itsEKWg

Pouhý měsíc po smrti prvního manžela se Tillie znovu provdala. Bohužel i na Josepha Ruskowskiho se vztáhla kletba „černé vdovy“. Smrtelná vize se dostavila znovu a Ruskowski, do té doby ztělesnění zdraví, zemřel po několika měsících manželství.

Podobný scénář se pak opakoval ne jednou, ba nejspíš celkem až šestnáctkrát, až do roku 1921, kdy byly v těle jejího čtvrtého manžela (i ten třetí Frank Kupczyk záhadně zemřel) Josepha Klimka nalezeny stopy arsenu. Nad Tillie konečně spadla klec.

Jed na krysy – oblíbený vraždící nástroj Tillie Klimek.

Těla jejich zesnulých manželů byla exhumována – nepřekvapivě i ona vykazovala známky arsenové otravy. Joseph Klimek poslední vraždící zásah své lapené manželky přežil, podobné štěstí však nemělo dalších šestnáct lidí, kteří záhadně zemřeli v době, kdy byli v kontaktu (nejčastěji na obědě, který štědrá Polka tak velkoryse navařila) s Tillie nebo její sestřenicí Nellie – i ona byla nakonec za vražedné zločiny souzena.

„Krvaví Bendersovi“. Po první americké rodině sériových vrahů, zabíjejících jen pro zábavu, se slehla zem

Tillie Klimek zemřela ve vězení roku 1936 ve věku 60 let.

Jan Králík

Komentáře