V rámci prestižní soutěže JA Top Project, která každoročně oceňuje nejlepší podnikatelské projekty studentů vysokých škol, se na vrchol vystoupala skupina nadějných studentů z Anglo-americké vysoké školy v Praze. Jejich projekt, cestovatelská aplikace DIVEIN, excelovala mezi 21 kandidujícími pracemi a byla vyhlášena vítězem na konci února 2024 po pečlivém hodnocení devatenáctičlennou porotou JA Czech. Tento úspěch nejen potvrzuje podnikatelský duch studentů AAU, ale navazuje na předešlé triumfy školy v podobných soutěžích, včetně loňského vítězství s aplikací Lis-N-Eat, která reprezentovala Česko na globálním fóru Junior Achievement v Istanbulu.

DIVEIN, start-up založený studenty AAU, nabízí uživatelům unikátní cestovní itineráře s ověřenými informacemi o destinacích, čímž se vyhýbá běžným nedostatkům spojeným s používáním umělé inteligence při plánování cest. Tento projekt nejen že zdůrazňuje inovativní přístup k cestování, ale také přispívá k posílení podnikatelského myšlení a finanční gramotnosti mezi mladými lidmi v duchu misie JA Czech a celosvětové organizace JA Worldwide, která byla pro rok 2024 nominována na Nobelovu cenu míru.

Rektor AAU, doc. Jiří Schwarz, vyjádřil hrdost nad úspěchem svých studentů a ocenil jejich schopnost navázat na předešlé úspěchy školy v oblasti podnikatelských soutěží. Vítězství v JA Top Project je nejen uznáním jejich práce, ale také motivací pro další generace studentů, aby rozvíjeli své podnikatelské dovednosti a inovativní myšlení ve spolupráci se školami a podporou ze strany JA Czech.

„Letošním úspěchem naši studenti potvrdili, že mají v DNA podnikavost. Navázali na loňské vítězství svých kolegů z AAU se stravovací aplikací Lis-N-Eat. Ta nejen že byla nejlepší mezi start-upy, ale porota národní soutěže tým vybrala, aby reprezentoval Česko na celosvětové soutěži Junior Achievement v Istanbulu,“ uvedl doc. Jiří Schwarz, rektor AAU, a dodal: „Ocenění si všichni vážíme o to více, že zastřešující organizace JA Worldwide byla nominována na Nobelovu cenu míru za rok 2024.“

Foto: AUU

 

Komentáře