Sklepní uličky (Kellergassen) jsou součástí jedinečné kulturní krajiny v oblasti Weinviertel. Jsou známé také jako vesnice bez komínů. Patří ke starým zvykům této země. Sklepní uličky jsou kulturním a historickým prvkem, který po staletí utvářel krajinu Weinviertelu. V dřívějších dobách a do jisté míry i dnes byly místy, kde se skladovalo víno, místem setkávání vinařů a rodištěm starých zvyků.

Od roku 2022 jsou Weinviertlerské sklepní uličky zapsány v národním seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Dnes jsou tyto sklepní uličky divoce romantickými uličkami s velkou historií; dlouhé řady bělostných lisoven malebně splývají s vinařskou krajinou a vytvářejí ucelenou autentickou atmosféru.

Objevujte na kole

Foto: WTG_Gollner

Jak mohu tyto slavné sklepní uličky prozkoumat? Nejlépe na kole! Cyklostezky v oblasti Weinviertel jsou jako náš slavný Grüner Veltliner (veltlínské zelené): blízké přírodě a dobře rozvinuté! Sportovní a ambiciózní nebo pohodové a příjemné – Weinviertel nabízí množství nádherných cyklistických tras. Pokud s sebou nemáte vlastní kolo, turistická kancelář nabízí půjčovnu kol a také elektrokol. Po klidných cestách a malebnými sklepními uličkami jsou hostům k dispozici kilometry cyklostezek. Na dvou kolech pocítíte svobodu, poznáte zemi a její obyvatele zblízka. Ve sklepních uličkách se setkáte s vinaři a vychutnáte si sklenku vína na slunci.

Příležitost k ochutnávce přímo u vinaře se nabízí ve vinařství Weingut Hindler ve vinném salonu ve staré lisovně. Naše vinařství se nachází přímo na dvou cyklostezkách a hosty potěší příjemnou zastávkou. Stůl vinařských štamgastů se koná každou sobotu. Je to příležitost ochutnat rozmanitá vína z Weinviertelu a zároveň se dát do řeči s vinařem. Starou lisovnu přestavěla rodina vinaře s velkým citem. Dnes je to harmonické místo, kde se tradice a moderna harmonicky prolínají. To se odráží i v sortimentu vína našeho vinařství, na vinicích pracujeme podle přírodních a ekologických zásad.  můžete úžasně kombinovat ostatní záliby, jako jsou kultura, kulinářské zážitky a turistika. Při sestavování nabídky jde vždy o vytvoření komplexního zážitku. Na cyklostezkách najdete řadu kulinářských skvostů  i jinak skryté přírodní krásy.

Ubytování s chutí vína

S výhledem na sklepní uličky nebo uprostřed vinic, stylově mezi tradicí a moderností. Co může být lepšího než poznat zemi v její pravé podobě? Dovolená přímo u vinaře je výjimečným vinařským zážitkem! Na vinicích a ve sklepních uličkách Weinviertelu se pracuje, slaví, chodí na výlety a jezdí na kole! Ale také se zde dá najít rekreace, jak ukazuje mnoho ubytovacích zařízení, přímo u vinaře. Můžete se ponořit do světa tradičního vína. Můžete se ponořit do světa tradiční vinařské kultury a zároveň si užít svůj osobní time-out a klid, aniž byste se museli vzdát pohodlí. Ubytování je totiž velmi elegantně zařízeno.

WEINVIERTLER KELLERSTÖCKL

S naším vinařstvím Weinviertler Kellerstöckl (Weingut Hindler) nabízíme vysoce kvalitně vybavené byty pro dovolenou v našem vinařství. S láskou jsme zrekonstruovali tři staré vinné sklepy na našem panství a přestavěli je na krásné prázdninové byty. Název Kellerstöckl odkazuje na starý tradiční název. Střešní kopule vinných sklepů bývaly obydlím vinařských dělníků – Stöckl nad sklepy! Dnes jsou to naše moderní byty, zasazené do historické ulice Kellergasse ve Schrattenthalu, který je nejmenším vinařským městem v Rakousku. Zvou vás k odpočinku. Kellerstöckl byly postaveny ekologickými metodami dřevostavby a nabízejí zvláštní druh bydlení s harmonickým přírodním dřevem a spoustou volného prostoru. Stará lisovna byla s velkým nasazením a citem přestavěna na vinný salonek, který je místem setkávání milovníků a znalců vína. Pobyt přímo u vinaře je ryzím vinařským zážitkem! Vinný wellness se saunou ve sklepě k němu patří stejně jako společenská událost uprostřed vinic.

Exkluzivně pro hosty je k dispozici také naše chata Hiata ve vinicích. Přírodní dřevěná chata ve známém Ried Kalvarienbergu je nádherným místem pro klidný odpočinek! Po cyklistické túře, večer nebo na piknik. Přírodní kino uprostřed vinice? Vychutnejte si západ slunce s dobře vychlazeným Grüner Veltliner nebo Riesling a kochejte se přírodní podívanou.

Komentáře